Суміщення посад: як проходити медогляд?

Допоможемо розібратися у ситуації

image86

Медичний огляд працівників: практичні аспекти проведення

Держпраці надає таке визначення суміщення:

Суміщення — це виконання працівником на тому самому підприємстві водночас зі своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткових функцій за іншою професією (посадою) або обов’язків тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи в робочий час без зміни його тривалості.

Акт визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду складають представники територіального органу Держпраці разом з представником первинної профспілки (або уповноваженою особою). 

До такого документа вносять дані, коли:

  • для виконуваних робіт обов'язкові медогляди;
  • на робочому місці підтверджені важкі або шкідливі умови роботи.

При цьому це стосується як основної роботи, так і роботи за суміщенням. Якщо ж медогляд потрібен і в першому, і в другому разі, медичний огляд проводять за двома професіями (посадами).

Загалом же радимо керуватися положеннями Порядку проведення медичних оглядів (затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2007 № 246).

За матеріалами Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразок наказу про суміщення посад

Доручити працівникові додаткову роботу на умовах суміщення посад роботодавець може або за погодженням з працівником, або, прийнявши одностороннє рішення про це — у порядку зміни істотних умов праці відповідно до вимог КЗпП. Зразок наказу про суміщення посад 2024 — у статті.
144301

Суміщення професій та посад

На підприємстві працівник може виконувати, крім основних обов’язків, ще й додаткову роботу. Така діяльність у трудовому законодавстві називається «суміщення професій (посад)». У чому полягає суміщення професій і посад, скільки посад можна суміщувати одночасно та чи передбачена законодавством доплата за суміщення посад, — дізнаєтесь у статті.
92709

Зразок заяви працівника на суміщення посад

Суміщення посад може запроваджуватися як за згодою з працівником, так і за одностороннім рішенням роботодавця. Продемонструймо на прикладі, як написати заяву на суміщення посад за ДСТУ 4163:2020
54609

Сумісництво та суміщення: принципова різниця, яку необхідно врахувати

Сумісництво і суміщення професій і посад є досить проблемним питанням для працівників кадрових служб. Нерідко сумісництво та суміщення в трудовому праві плутають або, ще гірше, ототожнюють їх. У статті ви знайдете все про сумісництво і суміщення, порівняльна характеристика яких є дуже важливою. Отже, сумісництво і суміщення: в чому різниця?
100391

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді