Переведення в іншу місцевість: пам'ятайте про права працівників

Держпраці нагадала про права громадян

Переведення в іншу місцевість: пам'ятайте про права працівниківДержавна служба України з питань праці нагадала роботодавцям про права працівників, яких переводять на роботу в іншу місцевість.

У разі переведення на роботу в іншу місцевість працівникам гарантується отримання компенсації (зокрема, відшкодування витрат). Такі гарантії закріплені у Кодексі законів про працю України (ст. 120). 

Воєнний стан не передбачає обмежень прав працівників на компенсацію через воєнний стан (Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»).

Для реалізації гарантій працівників при переїзді на роботу в іншу місцевість варто керуватися постановою Кабінету Міністрів України «Про гарантії та компенсації при переїзді на роботу в іншу місцевість».

За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Прийняття працівника за переведенням: особливості процедури

Прийняття за переведенням — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням (приміром, вагітних у разі закінчення строку трудового договору або повної ліквідації організації). У статті розглянемо, зокрема, які переваги передбачає прийняття за переведенням та як усе оформити.
30861

Тимчасове переведення: підстави та оформлення

Тимчасово перевести працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, роботодавець може, наприклад, у випадку відсутності іншого працівника у зв’язку з відпусткою для догляду за дитиною до трьох років. Про види тимчасових переведень, підстави для їх застосування та порядок оформлення розкажемо у статті.
37660

Зразок заяви про переведення на іншу посаду

У разі переведення працівника на іншу посаду, його згоду фіксують письмово. Якщо роботодавець пропонував переведення усно, працівник висловлює згоду в заяві. Зазвичай — це заява у довільній формі, оскільки нормативні документи не визначають чіткої форми згоди працівника на переведення на іншу посаду
117427

Як оформити наказ про переведення на іншу посаду

Роботодавець може перевести працівника на іншу посаду тільки за його згодою (ч. 1 ст. 32 КЗпП). Ініціювати переведення можуть працівник або роботодавець. Скачати зразок наказу про переведення за новим стандартом ви зможете у матеріалі
238808

Види переведення на іншу роботу

Працівника можна перевести на іншу роботу на підприємстві. Але тільки за його згодою. Трудове законодавство допускає також можливість переведення в іншу місцевість разом з підприємством або до іншого роботодавця. Остання процедура реалізується через звільнення.
27741

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді