Навчальна відпустка під час простою: як надавати та оплачувати?

Дізнайтеся позицію Держпраці

Навчальна відпустка під час простою: як надавати та оплачувати?Кодекс законів про працю України (ст. 34) надає таке визначення простою: 

Простій — це призупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.

Водночас надання навчальних відпусток регламентує Закон України «Про відпустки» (ст. 15). Згідно з документом, на додаткові оплачувані відпустки мають право особи, які успішно навчаються без відриву від виробництва у вищих навчальних закладах з вечірньою та заочною формами навчання. Щоб піти у таку відпустку, потрібно мати довідку-виклик від навчального закладу.

Як надати навчальну відпустку

Важливо, що навчальні відпустки не можна переносити: їх надають саме на той період, який визначив навчальний заклад, зберігаючи за працівником середню заробітну плату. У Держпраці уточнили, що запровадження простою не може бути причиною відмовити працівнику в наданні оплачуваної навчальної відпустки.

При цьому слід пам'ятати, що під час воєнного стану працівникам об’єктів критичної інфраструктури можуть відмовити в наданні будь-якого виду відпусток, окрім відпустки у зв’язку вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Такі норми закріпив Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (ст. 12).

За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Усе про відпустки: спецпідбірка для кадровика

З початком відпускної кампанії як у кадровиків та бухгалтерії, так і у працівників виникає немало запитань щодо відпусток, зокрема, про особливості їх надання під час воєнного стану. Відповідні на запитання знайдете в спеціальній підбірці про відпустки
48969

Святковий день під час відпустки за колективним договором: чи враховувати в тривалість

Окрім відпусток, порядок та умови надання яких визначає Закон про відпустки, також передбачено можливість установлювати колективним договором інші види відпусток. А чи враховувати святкові та неробочі дні до тривалості таких відпусток? Відповідь у статті.
4028

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді