Вебінар
Як вносити записи в трудові книжки та виправляти помилки в записах
Трудові книжки на осіб, які працюють за сумісництвом, ведуться лише за місцем основної роботи. Це закріплено в Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників.
Відповідно до цього, і записи до трудової книжки можуть вносити за основним місцем роботи.
Якщо потрібно зробити запис про прийняття на роботу за сумісництвом, знадобиться витяг з наказу про роботу за сумісництвом, на підставі якого за основним місцем роботи внесуть зміни.
У Держпраці також наголосили, що, приймаючи на роботу сумісника, роботодавці не можуть допустити його на роботу, поки не укладуть трудовий договір і не повідомлять про це Державну фіскальну службу України.
За матеріалами Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Працівник, влаштовуючись на нове місце роботи, зобов’язаний надавати трудову книжку (за наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (ч. 2 ст. 24 КЗпП)
Трудова книжка — це літопис невтомної праці особи. Тож ставитися до заповнення трудової книжки кожен кадровик має вкрай відповідально. До уваги — основні вимоги до заповнення та відповідальність за неналежне ведення трудової книжки.
Буде помилкою вказати у трудовій, що працівницю прийняли за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів. Як тоді зробити правильний запис?
Запис про звільнення за власним бажанням в трудовій книжці повинен відображати точне формулювання законодавчої норми про звільнення з цієї причини. Які варіанти запису про звільнення за власним бажанням можуть бути та зразки таких записів, — у статті.