Дізнайтеся, чи може рішення про розірвання ухвалити сам працівник?
Суспільно корисні роботи є формою трудової повинності. Такі роботи виконують для:
- виконання завдань оборонного характеру;
- ліквідації надзвичайних ситуацій та їх наслідків (техногенного, природного чи воєнного характеру);
- задоволення потреб ЗСУ чи інших військових формувань, сил цивільного захисту;
- забезпечення функціонування національної економіки та системи забезпечення життєдіяльності населення.
Здебільшого такі роботи не потребують спеціальної підготовки чи особливих навичок.
Важливою особливістю суспільно корисних робіт також є те, що вони не можуть виконуватися заради одержання прибутку.
Оскільки суспільно корисні роботи в умовах воєнного стану є видом трудової повинності, для залучення до таких робіт не потрібна згода працівника. Таким чином, і розірвати трудовий договір за власним бажанням працівник не може.
Водночас зауважте:
трудовий договір з працівниками укладається обов'язково, і громадяни мають усі гарантовані законом права.
За матеріалами Управління інспекційної діяльності у Вінницькій області
Працівник, який бажає звільнитись за власним бажанням за відсутності поважної причини, зобов’язаний за два тижні повідомити роботодавця про своє звільнення. Якщо ж працівник в заяві вказав причину, через яку потрібно раніше звільнитися, тоді термін відпрацювання не застосовується. Про це та про інші випадки, коли можна звільнитись без відпрацювання, читайте в статті.
Можна досконало знати порядок звільнення з роботи, але коли мова йде про конкретного працівника, на допомогу варто покликати як професійний досвід, так і життєвий. Ця стаття допоможе отримати відповідь на питання, як правильно звільнити працівника.
Які дії кадрової служби у разі ліквідації підприємства? Яким чином звільняти працівників, щодо яких встановлено заборону на звільнення або які відсутні з нез’ясованих причин (приміром, виїхали за кордон)? Як визначати дату звільнення, якщо процес ліквідації може розтягнутися на рік або навіть більше?
Працівник зобов’язаний виконувати роботу, визначену трудовим договором. Власник або уповноважений ним орган не має права вимагати від працівника виконувати роботу, не обумовлену трудовим договором. Що робити, коли виникла необхідність змін в організації як самого виробництва, так і істотних умов праці за трудовими договорами. Роз’яснюємо порядок дій та документування.
Розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця — це припинення трудових відносин між працівником та роботодавцем за рішенням останнього. Про підстави розірвання трудового договору з ініціативи власника та порядок розірвання трудового договору за таких підстав — у статті.