Дізнайтеся, чи може рішення про розірвання ухвалити сам працівник?
Суспільно корисні роботи є формою трудової повинності. Такі роботи виконують для:
- виконання завдань оборонного характеру;
- ліквідації надзвичайних ситуацій та їх наслідків (техногенного, природного чи воєнного характеру);
- задоволення потреб ЗСУ чи інших військових формувань, сил цивільного захисту;
- забезпечення функціонування національної економіки та системи забезпечення життєдіяльності населення.
Здебільшого такі роботи не потребують спеціальної підготовки чи особливих навичок.
Важливою особливістю суспільно корисних робіт також є те, що вони не можуть виконуватися заради одержання прибутку.
Оскільки суспільно корисні роботи в умовах воєнного стану є видом трудової повинності, для залучення до таких робіт не потрібна згода працівника. Таким чином, і розірвати трудовий договір за власним бажанням працівник не може.
Водночас зауважте:
трудовий договір з працівниками укладається обов'язково, і громадяни мають усі гарантовані законом права.
За матеріалами Управління інспекційної діяльності у Вінницькій області
Звільнення працівника за власним бажанням — процедура, через яку виникає не менше судових спорів, ніж через інші підстави для звільнення. Крім того, звільнення за власним бажанням викликає додаткові запитання через воєнний стан в Україні. Порядок такого звільнення та його особливості під час війни, роз’яснюємо у статті
Скорочення працівників або штату — процедура, яка часто призводить до судових позовів. Найбільш проблемні питання: які підстави для скорочення штату працівників, хто підлягає скороченню в першу чергу, які етапи включає в себе процедура скорочення працівників, кого не можна звільнити по скороченню. Як оформити скорочення чисельності або штату працівників, щоб вберегтися від помилок та судової тяганини, роз’яснюємо у статті
Трудові відносини, які виникли на підставі безстрокового чи строкового трудового договору або контракту, можуть бути припинені як з ініціативи працівника, так і з ініціативи власника або уповноваженого ним органу. Незалежно від того, хто ініціює звільнення, кадровик готує наказ про звільнення працівника. Зразки документів ми підготували для вас у статті.
Законодавство про працю надає право працівникам розривати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника за два тижні. Але на час дії воєнного стану є поважна причина для звільнення без попередження. Детальніше читайте у статті.
Можна досконало знати порядок звільнення з роботи, але коли мова йде про конкретного працівника, на допомогу варто покликати як професійний досвід, так і життєвий. Ця стаття допоможе отримати відповідь на питання, як правильно звільнити працівника.