Робота за сумісництвом: для кого залишились обмеження

У 2022 році Кабмін скасував деякі заборони

image75

Зміни у законодавстві щодо роботи за сумісництвом

Держпраці нагадала про скасування обмежень щодо роботи за сумісництвом. Йдеться про наказ Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28 червня 1993 року № 43 «Про затвердження Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» та постанову КМУ від 3 квітня 1993 року № 245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій», які уряд скасував у 2022 році.

Згідно з цими документами, робота за сумісництвом не могла перевищувати чотирьох годин на день і повний робочий день у вихідний, а загальна тривалість роботи за сумісництвом впродовж місяця не могла перевищувати половини місячної норми робочого часу.

Зауважимо, Кодекс законів про працю України (ст. 102-1) так визначає сумісництво:

Сумісництво — це виконання працівником, крім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або у роботодавця-фізичної особи.

Заробітну плату працівника-сумісникам видають за фактично виконану роботу.

Важливо, що, попри скасування низки загальних обмежень, для працівників державного сектору економіки є чинними окремі обмеження, встановлені Законом «Про запобігання корупції» (за винятком викладацької, наукової та творчої діяльності, а також медичної, інструкторської та суддівської практики у спорті).

За матеріалами Центрального регіону інспекційної діяльності Держпраці у Дніпропетровській області

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості надання навчальної відпустки за сумісництвом

Право осіб, що працюють за сумісництвом, на різні види відпусток, зокрема й на навчальні, гарантоване чинним трудовим законодавством. Однак, є певні особливості при наданні навчальної відпустки сумісникам.
8821

Трудовий договір про роботу за сумісництвом: укладаємо правильно

Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
71693

Види відпусток для сумісників

Відпустка є важливою частиною трудових прав працівників. Оскільки сумісники виконують роботу за іншою формою зайнятості, ніж основні працівники, питання надання їм відпусток мають особливості, визначені законодавством. Усе про відпустки, на які мають право сумісники — у статті.
24746

Прийняття на роботу за сумісництвом: форма наказу

Укладення трудового договору, зокрема при прийнятті на роботу за сумісництвом, оформлюють наказом про прийняття працівника на роботу. Скачайте зразок наказу, оформлений за вимогами ДСТУ.
165742

Сумісництво: особливості роботи й оформлення

Робота за сумісництвом є правом працівників підприємств, установ, організацій. Сумісництво — це вид організації праці. Які особливості має робота по сумісництву? Як регулює сумісництво КЗПП України? Чи можлива робота за сумісництвом на різних підприємствах? Як здійснюється оплата праці за сумісництвом? Відповіді на ці питання, особливості прийняття за сумісництвом працівника та специфіка оформлення за сумісництвом — у статті.
244141

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді