Розібратись з питанням допомогла керівник експертної групи «Експертус Кадри» Ольга Догадіна
Який трудовий договір оформити з ФОП — за основним місцем роботи чи сумісництвом
Статус фізичної особи, зареєстрованої в установленому законом порядку як підприємець, не впливає і не обмежує правомочності особи, що випливають з її цивільної право- та дієздатності й не позбавляє особу інших прав, задекларованих Конституцією України.
Цивільно-правовий чи трудовий: який договір підходить для господарської діяльності ФОП?
Кожен громадянин має гарантоване право на працю і на створення державою умов для повного здійснення цього права (ст. 43 Конституції України). Тому ФОП мають право укладати трудові договори як на одному, так одночасно і на кількох підприємствах (ч. 2 ст. 21 КЗпП).
Якщо фізична особа — підприємець (ФОП) не має основного місця роботи — приймайте на основне місце роботи. Якщо працевлаштований в іншого роботодавця — за сумісництвом.
КМУ від 28.03.1997 № 278 визначає сезонні галузі та сезонні роботи
Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
Кадровики зазначають у наказах про прийняття на час відпустки з вагітності та пологів, що приймають працівника тимчасово. Але це помилка. В наказі необхідно вказати вид трудового договору на час такої відпустки: строковий трудовий договір
Та інші питання щодо укладання трудових договорів між роботодавцем та працівником у форматі зручної таблиці