Підтвердити факт роботи можна навіть за період до запровадження персоніфікованого обліку
Страховий стаж обчислюють за даними, наявними в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування — це закріплено Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (ст. 24). Йдеться про персоніфікований облік.
Чи потрібно передавати на портал ПФУ інші документи, окрім сканкопій трудових
Що ж до часу, який передував впровадженню такого персоніфікованого обліку, то тут основним документом про стаж роботи є трудова книжка.
Якщо ж документ втрачено чи знищено (або якщо потрібні записи про трудову діяльність відсутні чи некоректні), стаж можна підтвердити:
- даними персоніфікованого обліку;
- випискою або довідкою, складеною на основі даних, наявних в інформаційних (автоматизованих) або інформаційно-комунікаційних системах підприємства;
- довідкою чи випискою з наказів;
- особовими рахунками та відомостями на видачу заробітної плати;
- посвідченнями, характеристиками;
- письмовими трудовими договорами та угодами з відмітками про їх виконання;
- іншими документами, які містять відомості про періоди роботи.
За матеріалами ПФУ Донецької області
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Працівник, влаштовуючись на нове місце роботи, зобов’язаний надавати трудову книжку (за наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (ч. 2 ст. 24 КЗпП)
Трудова книжка — це літопис невтомної праці особи. Тож ставитися до заповнення трудової книжки кожен кадровик має вкрай відповідально. До уваги — основні вимоги до заповнення та відповідальність за неналежне ведення трудової книжки.
Буде помилкою вказати у трудовій, що працівницю прийняли за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів. Як тоді зробити правильний запис?
Запис про звільнення за власним бажанням в трудовій книжці повинен відображати точне формулювання законодавчої норми про звільнення з цієї причини. Які варіанти запису про звільнення за власним бажанням можуть бути та зразки таких записів, — у статті.