Підтвердити факт роботи можна навіть за період до запровадження персоніфікованого обліку
Страховий стаж обчислюють за даними, наявними в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування — це закріплено Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (ст. 24). Йдеться про персоніфікований облік.
Чи потрібно передавати на портал ПФУ інші документи, окрім сканкопій трудових
Що ж до часу, який передував впровадженню такого персоніфікованого обліку, то тут основним документом про стаж роботи є трудова книжка.
Якщо ж документ втрачено чи знищено (або якщо потрібні записи про трудову діяльність відсутні чи некоректні), стаж можна підтвердити:
- даними персоніфікованого обліку;
- випискою або довідкою, складеною на основі даних, наявних в інформаційних (автоматизованих) або інформаційно-комунікаційних системах підприємства;
- довідкою чи випискою з наказів;
- особовими рахунками та відомостями на видачу заробітної плати;
- посвідченнями, характеристиками;
- письмовими трудовими договорами та угодами з відмітками про їх виконання;
- іншими документами, які містять відомості про періоди роботи.
За матеріалами ПФУ Донецької області
Фіксувати в трудовій книжці нагородження і заохочення зобов’язує пункт 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58). Що і як писати — визначає підрозділ «г» розділу 2 Інструкції № 58.
Під час оформлення на роботу всі працівники зобов’язані подавати на підприємство трудову книжку (у разі наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (витяг з електронної трудової книжки).
Коли фізична особа — підприємець починає використовувати найману працю, він автоматично стає роботодавцем. Саме з цього моменту виникає безліч запитань. Чи має ФОП заповнювати трудові книжки працівників у 2025 році? Що робити, якщо підприємець не має печатки? Чи оформлює ФОП трудову книжку особі, яка працевлаштовується вперше?
Виявили, що трудової немає? З’ясуйте в працівника, чи не видавали йому трудову книжку та не зафіксували цей факт
З часом, внаслідок значної кількості записів, до трудової книжки нові записи вносити нікуди. У такому разі трудову книжку доповнюємо вкладишем.