Робота охоронців: цивільно-правовий чи трудовий договір укладати?

Держпраці пояснила, які договори припустимо укладати з охоронцями

Робота охоронців: цивільно-правовий чи трудовий договір укладати?Ліцензійні умови провадження охоронної діяльності передбачають, що охоронці повинні входити до штату суб’єкта охоронної діяльності та відповідати кваліфікаційним вимогам (їх визначає наказ Мінпраці від 29 грудня 2004 р. № 336 «Про затвердження Випуску 1 «Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників»). 

Договір підряду VS трудовий договір: урахуйте ризики та убезпечтеся від штрафу

Так, згідно з Ліцензійними умовами, працівники мають:

  • бути дієздатними;
  • бути старшими за 18 років;
  • пройти відповідне навчання або професійну підготовку;
  • укласти трудовий договір із суб’єктом охоронної діяльності.

Приймати до штату особу, яка не подала документів для влаштування на роботу, не можна (згідно з Законом України «Про охоронну діяльність»).

Таким чином охоронною діяльністю можуть займатися лише юридичні або фізичні особи-підприємці, а от конкретна фізична особа не може надавати послуги з охорони на умовах договору цивільно-правового характеру — такі дії Держпраці визначає як порушення законодавства.

За матеріалами Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Усе про роботу, відпустку та звільнення сезонних працівників

Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
4872

Трудовий договір про роботу за сумісництвом: укладаємо правильно

Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
71693

Оформлення наказу про прийом за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів

Кадровики зазначають у наказах про прийняття на час відпустки з вагітності та пологів, що приймають працівника тимчасово. Але це помилка. В наказі необхідно вказати вид трудового договору на час такої відпустки: строковий трудовий договір
30775

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді