Оголошення про роботу: за які тексти оштрафують?

Наводимо зібрані Держпраці приклади порушень

Оголошення про роботу: за які тексти оштрафують?Державна служба з питань праці нагадала про неприпустимість дискримінації в оголошеннях про пошук працівників. 

Як скласти оголошення про вакансію без дискримінації та вберегтися від штрафу в 10 мінімальних зарплат

В рекламі про вакансії заборонено висувати вимоги щодо:

  • раси та кольору шкіри;
  • віку та статі;
  • стану здоров’я, інвалідності, підозри чи наявності захворювання на ВІЛ/СНІД;
  • сексуальної орієнтації;
  • політичних, релігійних та інших переконань;
  • членства у професійних спілках або інших громадських об’єднаннях;
  • етнічного та соціального походження;
  • сімейного та майнового стану;
  • місця проживання;
  • мовних або інших ознак, які не пов’язаними з характером роботи або умовами її виконання.

Не можна також під час прийняття на роботу вимагати від працівників надавати відомості про особисте життя.

Відповідно до Закону України «Про зайнятість населення», ст. 11, винятком можуть бути ситуації, коли йдеться про специфічну роботу (яку можуть виконувати лише особи певної статі).

У Держпраці зауважили негативні тенденції, коли більшість робочих місць і вакансій, розрахованих на жінок, належать до сфери обслуговування та передбачають низьку оплату. Тут навели такі приклади текстів оголошень, що порушують закон:

«Прибиральниця………Жінка до 55 років, без шкідливих звичок. Вимоги: орієнтація на якісну роботу; активність та ініціативність; відповідальність і пунктуальність; досвід роботи (бажано, але не обов’язково)»

«……….Терміново потрібна дівчина в офіс, помічник керівника, досвід не обов’язково»

«Потрібен солідний чоловік (бажано) для адміністративної роботи………»

За порушення закону щодо дискримінації в оголошеннях штраф становить 10 мінімальних заробітних плат (на момент вчинення порушення).

За матеріалами Управління інспекційної діяльності у Сумській області Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96914

Прийняття працівника за переведенням: особливості процедури

Прийняття за переведенням — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням (приміром, вагітних у разі закінчення строку трудового договору або повної ліквідації організації). У статті розглянемо, зокрема, які переваги передбачає прийняття за переведенням та як усе оформити.
30862

Порядок працевлаштування осіб з інвалідністю

Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе наша стаття
33429

Оголошення про прийняття на роботу: яких фраз слід уникати

Вакансій багато — кандидатів мало. Щоб не стикатися з цим та заощадити свій час, складіть правильне оголошення про прийом на роботу. Зразок оголошення про прийом на роботу має не лише привернути увагу потенційних кандидатів, а й відповідати законодавству та не дискримінувати жодну категорію осіб. Усе про вдалий зразок оголошення на роботу — у статті.
40827

Стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин — не правомірно

З назви статті вже зрозуміло, що проведення стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин є порушенням чинного законодавства. Але проходження стажування законодавчо передбачено для певних категорій осіб, зокрема, студентів, безробітних, державних службовців тощо.
75617

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді