Оголошення про роботу: за які тексти оштрафують?

Наводимо зібрані Держпраці приклади порушень

Оголошення про роботу: за які тексти оштрафують?Державна служба з питань праці нагадала про неприпустимість дискримінації в оголошеннях про пошук працівників. 

Як скласти оголошення про вакансію без дискримінації та вберегтися від штрафу в 10 мінімальних зарплат

В рекламі про вакансії заборонено висувати вимоги щодо:

  • раси та кольору шкіри;
  • віку та статі;
  • стану здоров’я, інвалідності, підозри чи наявності захворювання на ВІЛ/СНІД;
  • сексуальної орієнтації;
  • політичних, релігійних та інших переконань;
  • членства у професійних спілках або інших громадських об’єднаннях;
  • етнічного та соціального походження;
  • сімейного та майнового стану;
  • місця проживання;
  • мовних або інших ознак, які не пов’язаними з характером роботи або умовами її виконання.

Не можна також під час прийняття на роботу вимагати від працівників надавати відомості про особисте життя.

Відповідно до Закону України «Про зайнятість населення», ст. 11, винятком можуть бути ситуації, коли йдеться про специфічну роботу (яку можуть виконувати лише особи певної статі).

У Держпраці зауважили негативні тенденції, коли більшість робочих місць і вакансій, розрахованих на жінок, належать до сфери обслуговування та передбачають низьку оплату. Тут навели такі приклади текстів оголошень, що порушують закон:

«Прибиральниця………Жінка до 55 років, без шкідливих звичок. Вимоги: орієнтація на якісну роботу; активність та ініціативність; відповідальність і пунктуальність; досвід роботи (бажано, але не обов’язково)»

«……….Терміново потрібна дівчина в офіс, помічник керівника, досвід не обов’язково»

«Потрібен солідний чоловік (бажано) для адміністративної роботи………»

За порушення закону щодо дискримінації в оголошеннях штраф становить 10 мінімальних заробітних плат (на момент вчинення порушення).

За матеріалами Управління інспекційної діяльності у Сумській області Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Усе про роботу, відпустку та звільнення сезонних працівників

Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
4879

Укладення трудових договорів із сезонними працівниками

Трудовим законодавством передбачено можливість працевлаштовувати працівників на сезон. Однак, трудовий договір з сезонними працівниками викликає низку питань у роботодавців. Як оформити трудові відносини із сезонними працівниками? Як має виглядати трудовий договір з тимчасовими працівниками (зразок)? Відповіді на ці питання та всі секрети укладення трудових договорів із сезонними працівниками — у статті.
4151

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді