Вагітність та пологи: оплата та тривалість відпустки

Тривалість відпустки відрізняється залежно від специфіки пологів та статусу працівниці

Вагітність та пологи: оплата та тривалість відпустки

Робота та відпочинок жінок у воєнний час

Допомогу з вагітності та пологів надають за весь період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами (підставою для надання є відповідний лікарняний на основі медичного висновку). Виплати мають компенсувати втрату заробітної плати повністю або частково.

Відпустка складається з двох етапів: 

  • допологовий — триває 70 календарних днів;
  • післяпологовий — триває 56 (у разі двох або більше дітей, або ж за наявності ускладнень — 70) календарних днів.

Для жінок, які належать до 1-3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, і допологовий, і післяпологовий періоди становлять по 90 календарних днів. 

Жінки мають право (якщо немає медичних протипоказань) перенести частину відпустки з допологового на післяпологовий період (частково або повністю). Важливо лише, що при цьому загальна тривалість відпустки залишається незмінною.

Розмір виплат становить 100% середньої заробітної плати і не залежить від страхового стажу. У розрахунку на місяць сума допомоги не може бути більшою за розмір максимальної величини бази нарахування єдиного внеску та меншою за мінімальну заробітну плату.

Також на розмір виплат не впливає кількість використаних днів відпустки.

У Пенсійному фонді наголосили, що вони здійснюють лише виплати за лікарняним з вагітності та пологів. Виплатою допомоги при народженні дитини опікуються органи соціального захисту.

Для того, щоб було нараховано виплати, роботодавець має подати відповідну заяву-розрахунок.

За матеріалами Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Лікарняний сумісника: оплата та нарахування

Із 04.04.2025 змінились умови нарахування та оплати лікарняних сумісникам. Рекомендації експертів допоможуть уникнути помилок при оплаті тимчасової непрацездатності сумісників.
54299

Електронні лікарняні

На сьогодні в Україні порядок оформлення лікарняного передбачає заповнення електронного реєстру лікарняних. Що таке е-лікарняний, як оплачується лікарняний? Як перевірити лікарняний та як відкрити лікарняний онлайн? Які терміни виплати лікарняних встановлює закон? Яким чином оформити листок непрацездатності по догляду за дитиною? Що робити якщо зіпсований листок непрацездатності? Коли соцстрах виплачує лікарняні та який передбачено термін виплати лікарняних за рахунок соцстраху? Відповіді та зразок заповнення листка непрацездатності — у статті
488716

Лікарняний по догляду за дитиною: умови надання й оплата

Хто може піти на лікарняний по догляду за дитиною? Як оплачується лікарняний по догляду за дитиною? Чи можливий лікарняний по догляду за дитиною в період відпустки? Чи надається лікарняний по догляду за дитиною батьку? Подробиці та нюанси як отримати лікарняний на дитину — у статті
95393

Алгоритм роботи з е-лікарняними на порталі ПФУ

Електронний лікарняний — це формат лікарняного листа, який оформлюється виключно в електронному вигляді та передається безпосередньо до Пенсійного фонду України. Як роздрукувати електронний лікарняний? Як перевірити електронний лікарняний? Усе стосовно е-лікарняних — у статті.
19198

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді