Робота та відпочинок жінок у воєнний час
Допомогу з вагітності та пологів надають за весь період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами (підставою для надання є відповідний лікарняний на основі медичного висновку). Виплати мають компенсувати втрату заробітної плати повністю або частково.
Відпустка складається з двох етапів:
- допологовий — триває 70 календарних днів;
- післяпологовий — триває 56 (у разі двох або більше дітей, або ж за наявності ускладнень — 70) календарних днів.
Для жінок, які належать до 1-3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, і допологовий, і післяпологовий періоди становлять по 90 календарних днів.
Жінки мають право (якщо немає медичних протипоказань) перенести частину відпустки з допологового на післяпологовий період (частково або повністю). Важливо лише, що при цьому загальна тривалість відпустки залишається незмінною.
Розмір виплат становить 100% середньої заробітної плати і не залежить від страхового стажу. У розрахунку на місяць сума допомоги не може бути більшою за розмір максимальної величини бази нарахування єдиного внеску та меншою за мінімальну заробітну плату.
Також на розмір виплат не впливає кількість використаних днів відпустки.
У Пенсійному фонді наголосили, що вони здійснюють лише виплати за лікарняним з вагітності та пологів. Виплатою допомоги при народженні дитини опікуються органи соціального захисту.
Для того, щоб було нараховано виплати, роботодавець має подати відповідну заяву-розрахунок.
За матеріалами Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області