Газета «Голос України» за 7 березня 2022 року опублікувала Закон України «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» від 03.03.2022 р. № 2115-IX (Законопроект від 02.03.2022 № 7121, далі — Закон № 2115).
Кадрові звіти — 2022
Закон № 2115 звільняє від відповідальності за неподання звітності під час війни. Фізичні особи, фізичні особи-підприємці, юридичні особи зможуть подати подати податкові, облікові, фінансові, бухгалтерські, розрахункові, аудиторські звіти та будь-які інші документи в документальній та / або в електронній формі, через 90 календарних днів після того, як скасують воєнний стан.
У період воєнного стану будь-які перевірки своєчасності та повноти подання будь-яких звітів чи документів звітового характеру не проводитимуть.
Закон № 2115 не поширюється на податкові відносини та діє з 7 березня 2022 р.
Олена Петровська
експерт Експертус Кадри
за матеріалами газети «Голос України»
Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
Порушення у 2024 році матимуть свої наслідки: штрафи на роботодавців і/або адміністративна відповідальність.
За порушення у 2023 році так само будуть карати грошима. Роботодавець сплачує штраф (ст. 265 КЗпП). Винну посадову особу суд притягує до адміністративної відповідальності (ст. 41 КпАП)