Дізнайтеся, як можна виправити ситуацію та що робити з уже виданими наказами
Нумерацію наказів із № 1 розпочинайте з нового календарного року. Це правило застосовуйте в межах кожної групи наказів.
Якщо наказ підписав керівник, його зареєстрували та направили на виконання чи до іншого підприємства і виявили помилку в його реєстраційному індексі, то вже не виправляйте.
Що робити, якщо не почали нової нумерації наказів із нового року
Коли будете вносити підсумковий запис, зазначте в ньому, що порядкові індекси/номери наказам присвоювали протягом двох років, тобто після закінчення попереднього року. Доцільно в записі зазначити й загальну кількість зареєстрованих наказів, можна й за роками.
Підсумковий запис в журналі реєстрації: зразок
Після того, як складете акт, що працівник відмовився надати пояснення, керівник може прийняти рішення оголосити догану. Оформіть це наказом
Якщо через війну в Україні роботодавець втратив майно, не може забезпечити працівника роботою та прийняв рішення його звільнити, необхідно оформити процедуру згідно з чинним законодавством. Зокрема знадобиться наказ про звільнення. Скористайтеся прикладом документа від наших експертів, щоб перевіряльники не мали запитань до оформлення наказу про звільнення працівника через знищення майна роботодавця.
Витяг з наказу чи розпорядження виготовляємо, якщо немає необхідності виготовляти копію.
Скачайте зразок наказу на звільнення за угодою сторін, розроблений відповідно до національного стандарту ДСТУ 4163:2020
Робота з наказами, особливості їх опрацювання, формування у справи, зберігання залежить від того, до якого виду належить наказ. Про всі тонкощі читайте у статті.