Переведення годинників: що робити з графіком роботи та табелем робочого часу?

Автор
керівник експертної групи Експертус Кадри
Скористайтеся запропонованими зразками

Переведення годинників: що робити з графіком роботи та табелем робочого часу?

Чи відображати весняне переведення годинника у графіку роботи й табелі обліку використання робочого часу

Два рази на рік в Україні переводять стрілки годинників:

  • на одну годину вперед — о 3-й годині останньої неділі березня;
  • на одну годину назад — о 4-й годині останньої неділі жовтня.

Підстава — пункт 1 постанови КМУ «Про порядок обчислення часу на території України» від 13.05.1996 № 509.

Унаслідок переведення годинників на одну годину змінюється фактична тривалість нічної зміни: навесні — зменшується, а восени — збільшується.

Переведення годинників: що робити з графіком роботи та табелем робочого часу?

СКАЧАТИ (повний розмір)

При складанні графіків змінності роботодавцю необхідно врахувати зміни у тривалості робочого часу працівників, що працюватимуть у ніч переведення годинників. У табелі обліку використання робочого часу (далі — Табель) зазначають фактичну тривалість робочого часу, тобто тривалість зміни з виключенням часу, що припадає на перерву для відпочинку і харчування (за наявності). Тому зменшення (збільшення) тривалості робочої зміни обов’язково відбивають у Табелі.

У 2024 році годинники переводять на 1 годину вперед у ніч із 30 на 31 березня. При безперервному виробництві зменшується тривалість нічної зміни. 

Переведення годинників: що робити з графіком роботи та табелем робочого часу? Графік змінності на березень 2024 року для працівників виробничого цеху

Переведення годинників: що робити з графіком роботи та табелем робочого часу?

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Статті за темою

Усі статті за темою

Табель обліку робочого часу: як правильно вести

Табель робочого часу — підстава для нарахування зарплатні працівникам. Хто підписує табель обліку робочого часу? Який порядок ведення табелю обліку робочого часу? Як відмічається відпустка без збереження заробітної плати в табелі? Які особливості заповнення передбачає табель обліку робочого часу, зразок заповнення у разі зміни в обліку робочого часу? Відповіді на ці важливі питання а також реальний приклад заповнення табелю обліку робочого часу ви знайдете у статті.
403995

Підсумований облік робочого часу

Підсумований облік робочого часу — досить поширене явище на практиці. Однак, невизначеності в законодавстві щодо окремих його елементів викликають низку питань. Зокрема, які характеристики має підсумований облік робочого часу і оплата праці, як закріплюється підсумований облік робочого часу в колективному договорі, чи має свої особливості підсумований облік робочого часу для сумісників. Тож розглянемо умови та порядок, за яким застосовується підсумковий облік робочого часу
36811

Запровадження гнучкого режиму роботи на підприємстві

За письмовим погодженням між працівником і роботодавцем незалежно від форми власності або уповноваженим ним органом для працівника може встановлюватися гнучкий режим робочого часу. Гнучкий графік роботи регулюється ст. 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). З метою врегулювання порядку запровадження гнучкого режиму робочого часу наказом Мінпраці України від 04.10.2006 № 359 затверджено Методичні рекомендації щодо встановлення гнучкого режиму робочого часу (далі — Методичні рекомендації). Які особливості має гнучкий графік роботи під час воєнного стану читайте у статті
13706

Бланк табеля обліку робочого часу

Обов’язок роботодавця — забезпечити правдивий облік виконуваної працівником роботи. Складова обов’язку — обліковувати, як працівники використовують робочий час. Інструмент — табель обліку використання робочого часу. Скачайте бланк табеля обліку робочого часу просто зараз.
55073

Як табелювати простій

Причин для простою на підприємстві існує чимало, тому змоделювати типову ситуацію неможливо. У зв’язку з військовою агресією рф, приводів для простою стало більше. Розглянемо чи є відмінності у табелюванні простою у мирний та воєнний час.
41317

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді