Табель обліку робочого часу: однакові вимоги для мирного та воєнного часу

Користуйтесь типовою формою

Табель обліку робочого часу: однакові вимоги для мирного та воєнного часуДержавна служба з питань праці наголосила, що під час воєнного стану роботодавці мають так само  вести достовірний облік виконуваної працівником роботи (Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», ст.7).

При цьому основним джерелом фіксації робочого часу та носієм інформації є табель обліку використання робочого часу. Тут також немає відмінностей між воєнним та мирним часом — в обох випадках слід послуговуватися типовою формою, затвердженою наказом Державного комітету статистики України від 5 грудня 2008 року № 489. 

За інформацією Управління інспекційної діяльності у Запорізькій області Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Статті за темою

Усі статті за темою

Табель обліку робочого часу: як правильно вести

Табель робочого часу — підстава для нарахування зарплатні працівникам. Хто підписує табель обліку робочого часу? Який порядок ведення табелю обліку робочого часу? Як відмічається відпустка без збереження заробітної плати в табелі? Які особливості заповнення передбачає табель обліку робочого часу, зразок заповнення у разі зміни в обліку робочого часу? Відповіді на ці важливі питання а також реальний приклад заповнення табелю обліку робочого часу ви знайдете у статті.
404019

Підсумований облік робочого часу

Підсумований облік робочого часу — досить поширене явище на практиці. Однак, невизначеності в законодавстві щодо окремих його елементів викликають низку питань. Зокрема, які характеристики має підсумований облік робочого часу і оплата праці, як закріплюється підсумований облік робочого часу в колективному договорі, чи має свої особливості підсумований облік робочого часу для сумісників. Тож розглянемо умови та порядок, за яким застосовується підсумковий облік робочого часу
36813

Запровадження гнучкого режиму роботи на підприємстві

За письмовим погодженням між працівником і роботодавцем незалежно від форми власності або уповноваженим ним органом для працівника може встановлюватися гнучкий режим робочого часу. Гнучкий графік роботи регулюється ст. 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). З метою врегулювання порядку запровадження гнучкого режиму робочого часу наказом Мінпраці України від 04.10.2006 № 359 затверджено Методичні рекомендації щодо встановлення гнучкого режиму робочого часу (далі — Методичні рекомендації). Які особливості має гнучкий графік роботи під час воєнного стану читайте у статті
13706

Бланк табеля обліку робочого часу

Обов’язок роботодавця — забезпечити правдивий облік виконуваної працівником роботи. Складова обов’язку — обліковувати, як працівники використовують робочий час. Інструмент — табель обліку використання робочого часу. Скачайте бланк табеля обліку робочого часу просто зараз.
55076

Як табелювати простій

Причин для простою на підприємстві існує чимало, тому змоделювати типову ситуацію неможливо. У зв’язку з військовою агресією рф, приводів для простою стало більше. Розглянемо чи є відмінності у табелюванні простою у мирний та воєнний час.
41318

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді