Електронна трудова: як сканувати та які документи додати?

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Дізнайтесь, які дані можуть знадобитися ФОПам

Електронна трудова: як сканувати та які документи додати?Електронна трудова книжка є цифровим аналогом паперової трудової книжки. Відповідно до Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі», оцифрувати документи можна до 10 червня 2026 року (впродовж п'яти років з моменту набуття чинності законом).

Скануйте не лише трудову! Які ще документи передавати на вебпортал ПФУ

Паперова версія потрібна, поки не відбудеться таке оцифрування та поки Пенсійний фонд не перевірить дані і не внесе їх до Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Після цього формується кінцевий варіант електронної трудової книжки, а паперову можна вести лише за бажанням самого працівника (важливо, що саме працівник і зберігає документ).

Перевірити та актуалізувати інформацію, внісши уточнені або виправлені дані, можуть і працівники, і роботодавці, увійшовши до особистого кабінету на порталі ПФУ. Працівники можуть зробити це у розділі «Комунікації з ПФУ», а роботодавці — у розділі «Відомості про трудові відносини робітника». 

До сканкопій Пенсійний фонд висуває такі вимоги: 

  • кольоровість;
  • чіткість;
  • наявність всіх реквізитів (назва, серійний номер, дата видачі, печатки, підписи, ПІБ власника) та самих записів (рекомендована роздільна здатність при скануванні — 300 dpi);
  • формат зображення .jpg або .pdf;
  • розмір кожного файлу не більш як 1 Мб.

Важливо, що завантажити можна не лише інформацію з трудової книжки — також можна використовувати інші документи, які впливають на розрахунок стажу (на порталі є дані лише з 2004 року, коли з'явилося поняття страхового стажу). Наприклад, це можуть бути: 

  • документи про набуття освіти;
  • свідоцтво про народження дитини (для жінок);
  • військовий квиток тощо.

Окремо у ПФУ дали пораду фізособам-підприємцям стосовно даних про свою власну підприємницьку діяльність. 

Їм радять через персональний кабінет подати скан-копії витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань про державну реєстрацію ФОП або довідки з Державної податкової служби про облік як суб’єкта підприємницької діяльності.

За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області

Інтеграція ветерана в колектив: як налагодити комунікацію та співпрацю

Статті за темою

Усі статті за темою

Запис у трудовій книжці про прийняття директора: хто вправі вносити

Ситуація з практики: на підприємстві працюють лише дві особи — директор та головний бухгалтер. Чи має право директор сам внести запис до своєї трудової книжки про прийняття на роботу? Як має бути сформульований такий запис?
31165

Порядок заповнення трудової книжки

Трудова книжка — це літопис невтомної праці особи. Тож ставитися до заповнення трудової книжки кожен кадровик має вкрай відповідально. До уваги — основні вимоги до заповнення та відповідальність за неналежне ведення трудової книжки.
81373

Що входить до страхового стажу?

Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
67087

Як ФОП прийняти працівника на роботу

Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
5964

Зразок запису про нагородження у трудовій книжці

Фіксувати в трудовій книжці нагородження і заохочення зобов’язує пункт 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58). Що і як писати — визначає підрозділ «г» розділу 2 Інструкції № 58.
32616

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді