За допомогою цих порад ви зможете завантажити й інші документи

Електронна трудова книжка є повноцінним цифровим аналогом паперового документа.
Як зробити скани трудових книжок і передати до ПФУ
Завантажити дані на вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду працівники можуть самостійно. Для цього використовуйте такий алгоритм:
- увійдіть до особистого кабінету на вебпорталі (з використанням кваліфікованого електронного підпису);
- увійдіть до розділу «Комунікації з ПФУ» (у боковому меню зліва) та оберіть вкладку «Відомості про трудові відносини»;
- заповніть загальні дані та надайте згоду на обробку персональних даних;
- завантажте кольорові скан-копії сторінок трудової книжки у форматі PDF або JPEG (у хронологічному порядку).
- підпишіть кваліфікованим електронним підписом (КЕП) та натисніть «Відправити до ПФУ».
Крім того, на підтвердження страхового стажу можна надати й інші документи (про освіту, про народження дитини, військовий квиток тощо). ПФУ висуває до даних такі вимоги:
- кольорове та чітке зображення;
- наявність усіх реквізитів (назва, серійний номер, дата видачі, печатки, підписи, ПІБ власника) та записів (рекомендована роздільна здатність при скануванні — 300 dpi);
- розмір кожного файлу — до 1 Мб.
Після завершення передачі даних у розділі «Мої звернення» можна буде переглянути результат.
За інформацією ПФУ Донецької області
Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
Фіксувати в трудовій книжці нагородження і заохочення зобов’язує пункт 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58). Що і як писати — визначає підрозділ «г» розділу 2 Інструкції № 58.
Під час оформлення на роботу всі працівники зобов’язані подавати на підприємство трудову книжку (у разі наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (витяг з електронної трудової книжки).
Коли фізична особа — підприємець починає використовувати найману працю, він автоматично стає роботодавцем. Саме з цього моменту виникає безліч запитань. Чи має ФОП заповнювати трудові книжки працівників у 2025 році? Що робити, якщо підприємець не має печатки? Чи оформлює ФОП трудову книжку особі, яка працевлаштовується вперше?
Виявили, що трудової немає? З’ясуйте в працівника, чи не видавали йому трудову книжку та не зафіксували цей факт