Робота неповнолітніх: перелік заборонених професій

Підкажемо, які нормативні документи стануть вам у пригоді

Робота неповнолітніх: перелік заборонених професій

Використання праці неповнолітніх осіб заборонене, якщо йдеться про важкі роботи і роботи зі шкідливими або небезпечними умовами праці та про підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені граничні норми.

Щоб визначити точніше, спирайтеся на Перелік важких  робіт і робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці, затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я України від 31.03.1994 № 46.

Зокрема, під заборону підпадають такі професії:

  • водій автомобіля;
  • водолаз;
  • газозварник;
  • оператор заправних станцій;
  • прибиральник службових приміщень, зайнятий прибиранням загальних туалетів;
  • робітники, зайняті торгівлею та зберіганням вина, спирту і лікеро-горілчаної продукції та пива;
  • робітники, зайняті роботою на висоті.

Приймати на навчання за такими професіями можна тоді, коли на момент закінчення навчання особі вже виповниться 18 років. 

На відповідних виробництвах неповнолітні можуть перебувати лише за умов суворого дотримання чинних санітарних норм та вимог з охорони праці під час проходження виробничої практики (не більш ніж 4 години).

Що ж до граничних норм підіймання і переміщення важких речей неповнолітніми, то вони затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України від 22.03.1996 № 59. При цьому робота з вантажами не може бути основною та ма становити до третини робочого часу.

Не забувайте, що також неповнолітніх осіб не залучають до роботи в нічний та надурочний час чи у вихідні.

За інформацією Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5440

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
822

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529552

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123566

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
349

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді