Звільнення на нових підставах: як звільнятимуть колаборантів?

Наразі уряд має розробити детальні механізми

Звільнення на нових підставах: як звільнятимуть колаборантів?

Законопроєкт №7731, схвалений нещодавно Верховною Радою, надаватиме додаткові підстави для звільнення працівників на підприємствах критичної інфраструктури.

Також документ запроваджує обов’язкові правила поведінки на таких стратегічних об’єктах (надання інформації про зв’язки з фізичними особами на території держави-агресора або на тимчасово окупованих територіях, зобов'язання щодо нерозголошення певної інформації).

Що ж до підстав для звільнення, то йдеться, зокрема, про колабораціонізм — коли відповідні факти виявить розслідування.

Водночас у парламентському комітеті соціальної політики та захисту прав ветеранів уточнили, що хочуть дотриматися балансу між державними інтересами та забезпеченням прав людини. Так, впродовж трьох місяців Кабмін розробить детальні правила, а після цього їх погодять з Асоціацією роботодавців України та профспілками.

Звільнення колаборантів також відбуватиметься виключно за згодою профспілок

За інформацією Верховної Ради України 

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Звільнення з роботи без відпрацювання

Працівник, який бажає звільнитись за власним бажанням за відсутності поважної причини, зобов’язаний за два тижні повідомити роботодавця про своє звільнення. Якщо ж працівник в заяві вказав причину, через яку потрібно раніше звільнитися, тоді термін відпрацювання не застосовується. Про це та про інші випадки, коли можна звільнитись без відпрацювання, читайте в статті.
125280

Порядок звільнення працівника з роботи

Можна досконало знати порядок звільнення з роботи, але коли мова йде про конкретного працівника, на допомогу варто покликати як професійний досвід, так і життєвий. Ця стаття допоможе отримати відповідь на питання, як правильно звільнити працівника.
59493

Ліквідація підприємства: звільнення працівників

Які дії кадрової служби у разі ліквідації підприємства? Яким чином звільняти працівників, щодо яких встановлено заборону на звільнення або які відсутні з нез’ясованих причин (приміром, виїхали за кордон)? Як визначати дату звільнення, якщо процес ліквідації може розтягнутися на рік або навіть більше?
34187

Як запровадити зміни істотних умов праці на підприємстві

Працівник зобов’язаний виконувати роботу, визначену трудовим договором. Власник або уповноважений ним орган не має права вимагати від працівника виконувати роботу, не обумовлену трудовим договором. Що робити, коли виникла необхідність змін в організації як самого виробництва, так і істотних умов праці за трудовими договорами. Роз’яснюємо порядок дій та документування.
113329

Звільнення працівника з ініціативи власника

Розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця — це припинення трудових відносин між працівником та роботодавцем за рішенням останнього. Про підстави розірвання трудового договору з ініціативи власника та порядок розірвання трудового договору за таких підстав — у статті.
14234

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді