
Законопроєкт №7731, схвалений нещодавно Верховною Радою, надаватиме додаткові підстави для звільнення працівників на підприємствах критичної інфраструктури.
Також документ запроваджує обов’язкові правила поведінки на таких стратегічних об’єктах (надання інформації про зв’язки з фізичними особами на території держави-агресора або на тимчасово окупованих територіях, зобов'язання щодо нерозголошення певної інформації).
Що ж до підстав для звільнення, то йдеться, зокрема, про колабораціонізм — коли відповідні факти виявить розслідування.
Водночас у парламентському комітеті соціальної політики та захисту прав ветеранів уточнили, що хочуть дотриматися балансу між державними інтересами та забезпеченням прав людини. Так, впродовж трьох місяців Кабмін розробить детальні правила, а після цього їх погодять з Асоціацією роботодавців України та профспілками.
Звільнення колаборантів також відбуватиметься виключно за згодою профспілок
За інформацією Верховної Ради України
Звільнення працівника за власним бажанням — процедура, через яку виникає не менше судових спорів, ніж через інші підстави для звільнення. Крім того, звільнення за власним бажанням викликає додаткові запитання через воєнний стан в Україні. Порядок такого звільнення та його особливості під час війни, роз’яснюємо у статті
Скорочення працівників або штату — процедура, яка часто призводить до судових позовів. Найбільш проблемні питання: які підстави для скорочення штату працівників, хто підлягає скороченню в першу чергу, які етапи включає в себе процедура скорочення працівників, кого не можна звільнити по скороченню. Як оформити скорочення чисельності або штату працівників, щоб вберегтися від помилок та судової тяганини, роз’яснюємо у статті
Трудові відносини, які виникли на підставі безстрокового чи строкового трудового договору або контракту, можуть бути припинені як з ініціативи працівника, так і з ініціативи власника або уповноваженого ним органу. Незалежно від того, хто ініціює звільнення, кадровик готує наказ про звільнення працівника. Зразки документів ми підготували для вас у статті.
Законодавство про працю надає право працівникам розривати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника за два тижні. Але на час дії воєнного стану є поважна причина для звільнення без попередження. Детальніше читайте у статті.
Можна досконало знати порядок звільнення з роботи, але коли мова йде про конкретного працівника, на допомогу варто покликати як професійний досвід, так і життєвий. Ця стаття допоможе отримати відповідь на питання, як правильно звільнити працівника.