
Законопроєкт №7731, схвалений нещодавно Верховною Радою, надаватиме додаткові підстави для звільнення працівників на підприємствах критичної інфраструктури.
Також документ запроваджує обов’язкові правила поведінки на таких стратегічних об’єктах (надання інформації про зв’язки з фізичними особами на території держави-агресора або на тимчасово окупованих територіях, зобов'язання щодо нерозголошення певної інформації).
Що ж до підстав для звільнення, то йдеться, зокрема, про колабораціонізм — коли відповідні факти виявить розслідування.
Водночас у парламентському комітеті соціальної політики та захисту прав ветеранів уточнили, що хочуть дотриматися балансу між державними інтересами та забезпеченням прав людини. Так, впродовж трьох місяців Кабмін розробить детальні правила, а після цього їх погодять з Асоціацією роботодавців України та профспілками.
Звільнення колаборантів також відбуватиметься виключно за згодою профспілок
За інформацією Верховної Ради України
Однієї із поважних причин звільнення за власним бажанням є переїзд на нове місце проживання. У зв’язку з цим працівник вправі вимагати розірвання трудових відносин у строк, про який він просить. Тобто попереджати про своє звільнення за два тижні у такому випадку не потрібно.
Копію наказу про звільнення видають усім працівникам в день звільнення.
На підприємствах є поширеною практика, коли при звільненні працівнику видають обхідний лист, в якому зазначені структурні підрозділи, керівники яких мають засвідчити відсутність заборгованості працівника перед ними. Що це за документ? Яка його форма? Які наслідки можуть бути за відмову отримати обхідний лист при звільненні?
Працівник вирішив звільнитися під час відпуски. Як оформити припинення з ним трудових відносин і чи доречно відкладати звільнення після відпустки? Чи можливе звільнення під час відпустки без збереження заробітної плати за власним бажанням? Коли подавати заяву на звільнення під час відпустки? Відповіді на усі питання щодо звільнення працівника під час відпустки — у статті.
Можливість звільнити працівника за невідповідність займаній посаді передбачає пункт 2 статті 40 КЗпП. Тут йдеться виключно про виявлену невідповідність кваліфікації працівника займаній посаді або виконуваній роботі.