
Якщо вже діє електронна трудова книжка, а працівник просить заповнювати паперовий документ, роботодавець так само повинен це робити. До цього зобов'язує постанова КМУ «Про трудові книжки працівників» від 27.04.93 № 301.
Як працювати з паперовими трудовими після 10.06.2021
Водночас після оцифрування електронна трудова книжка є повноцінним аналогом паперової.
Нагадаємо, що електронні трудові книжки офіційно діють, починаючи з 10 червня 2021 року. З цього моменту було відведено 5 років на оцифрування документів — відповідно, до 10 червня 2026 року.
Пам'ятайте: правила заповнення трудових книжок визначаються Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженою наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58.
За інформацією Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці
Ситуація з практики: на підприємстві працюють лише дві особи — директор та головний бухгалтер. Чи має право директор сам внести запис до своєї трудової книжки про прийняття на роботу? Як має бути сформульований такий запис?
Трудова книжка — це літопис невтомної праці особи. Тож ставитися до заповнення трудової книжки кожен кадровик має вкрай відповідально. До уваги — основні вимоги до заповнення та відповідальність за неналежне ведення трудової книжки.
Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
Фіксувати в трудовій книжці нагородження і заохочення зобов’язує пункт 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58). Що і як писати — визначає підрозділ «г» розділу 2 Інструкції № 58.