Підкажемо, як довести справу до суду та отримати компенсацію

Кодекс Законів про працю України дає визначення мобінгу (цькування), а також виокремлює конкретні різновиди цього ганебного явища та визначає відповідальність роботодавця.
Мобінг — це дії або бездіяльність працівника, групи працівників чи роботодавця, які носять систематичний характер і принижують честь, гідність чи ділову репутацію окремо взятого члена трудового колективу. Метою вчинення таких діянь може бути набуття, зміна, припинення трудових прав і обов’язків працівником, а формою прояву — психологічний чи економічний тиск.
В Україні за вчинення мобінгу передбачена адміністративна відповідальність.
Працівникам, які стали жертвами цькування на роботі, Держпраці радить спиратися на такий алгоритм для захисту своїх прав:
- працівник фіксує неправомірні дії керівника чи колег (можна записати розмови, зберегти листування, скріншоти, отримати копії розпоряджень чи наказів стосовно преміювання, додаткових грошових нарахувань, переведень, тощо);
- працівник подає скаргу до Держпраці, додавши зібрані докази (після цього відомство розпочне перевірку);
- юристи Держпраці направляють до суду зібрані матеріали, авже суд встановлює наявність мобінгу та призначає вид і розмір адміністративної відповідальності;
- потерпілий може вимагати відшкодування матеріальної та моральної шкоди (довести це можна за допомогою рахунків від психолога та чеків за придбання ліків).
Зауважте: працівники, які стали жертвами мобінгу, можуть розірвати трудовий договір з роботодавцем, який вчиняв або ж не зупиняв цькування. Таке звільнення відбувається у строк, який визначає сам працівник.
Обов’язки держави та роботодавця щодо протидії мобінгу та внесення змін до колективних договорів зафіксовані у КЗпП.
За інформацією Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.