Фонд соцзахисту осіб з інвалідністю нагадав, що для стимулювання працевлаштування таких працівників використовують не лише методи примусу (такі, як виконання нормативу), а й заохочення.
Трудові відносини з особами з інвалідністю
Так, йдеться, зокрема, про такі пільги:
- фінансова допомога, дотації та позики від держави на створення і переоснащення робочих місць для осіб з інвалідністю;
- сплата єдиного соціального внеску за пільговою ставкою у 8,41 % (замість 22%);
- компенсація 50 % фактичних витрат на оплату праці для осіб з інвалідністю;
- пільгове оподаткування для громадських об’єднань осіб з інвалідністю, які наймають працівників з обмеженими можливостями.
Загалом фінансова допомога може бути як поворотною, так і безповоротною. Якщо йдеться про цільові позики, то вони надаються безвідсотково. Також кошти з бюджету передбачені на перекваліфікацію та професійну реабілітацію осіб з інвалідністю та тимчасове покриття витрат на оплату праці.
За створення спеціального робочого місця для особи з інвалідністю (яка зареєстрована у державній службі зайнятості як безробітна) роботодавець може отримати дотацію:
- 40 мінімальних заробітних плат (268 000 грн) — якщо робоче місце передбачає пристосування устаткування і технічного обладнання під людину з інвалідністю або пристосування обладнання на ділянці виробничої площі;
- 100 мінімальних заробітних плат (670 000 грн) — якщо робоче місце створюється шляхом встановлення основного і додаткового устаткування, технічного обладнання для особи з інвалідністю.
Водночас у Фонді соцзахисту осіб з інвалідністю наголосили, що переоснащення робочого простору часто не потрібне для того, щоб прийняти на роботу працівника з інвалідністю. Крім того, іноді суттєво спростити вирішення питання може дистанційний формат роботи.
Натомість тут наголошують на важливості репутаційних переваг для підприємств, які мають інклюзивну корпоративну культуру.
За інформацією Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю