Дії роботодавця залежать від положень колективного договору
Звільнення дистанційно: чотири варіанти
У Державній службі з питань праці пояснили, чи має право працівник на виплату одноразової вихідної допомоги, якщо трудовий договір він припинив за власним бажанням у зв’язку з виходом на пенсію.
Так, Кодекс законів про працю України такої можливості не передбачає.
Проте у Держпраці зауважили, що додаткові гарантії та пільги для працівників можуть бути зафіксовані у колективному договорі. В такому разі право одержати вихідну допомогу працівник матиме, адже положення колективного договору поширюються на всіх працівників підприємства. При цьому членство у профспілці ніяк не впливає на можливість скористатися пільгою.
За інформацією Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці
Вихідна допомога виплачується у випадках, визначених статтею 44 Кодексу законів про працю України (КЗпП), а також при звільненні сезонних працівників
Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
Ситуація з практики: зовнішнього сумісника звільняють у зв’язку зі скороченням з організації недержавної форми власності. Чи виплачувати вихідну допомогу у разі такого звільнення?
Одноразову грошову допомогу в розмірі 10 місячних посадових окладів за наявності не менше 10 років стажу на посадах в органах місцевого самоврядування чи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців наразі не виплачують.
Про те, що при звільнення працівнику слід виплатити зароблену заробітну плату та компенсувати невикористану відпустку — відомо всім. Але це не все. За певних підстав звільнення держава гарантує ще й виплату вихідної допомоги. Розглянемо, хто та в якому розмірі може розраховувати на виплати після звільнення.