Оплата тимчасової непрацездатності: коефіцієнти для розрахунків

Допоможемо розрахувати суму виплат

Оплата тимчасової непрацездатності: коефіцієнти для розрахунків

Розмір виплати за лікарняними залежить від середньої заробітної плати працівника та від його страхового стажу. Розрахунки проводять шляхом множення заробітку на відсотковий коефіцієнт. Він становить:

  • 50% — для осіб зі страховим стажем до трьох років;
  • 60% — для осіб зі страховим стажем від трьох до п’яти років;
  • 70% — для осіб зі страховим стажем від п’яти до восьми років;
  • 100% — для осіб зі страховим стажем більш ніж вісім років.

У Держпраці пояснили також, як рахувати розмір виплат, якщо впродовж останніх 12 місяців перед настанням страхового випадку працівник мав страховий стаж менш ніж пів року. 

Як оскаржити рішення уповноваженої особи із соціального страхування про оплату лікарняного

В такому разі допомогу з тимчасової непрацездатності розраховують, виходячи з нарахованої заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, сума не може перевищувати розмір допомоги, обчислений із мінімальної заробітної плати.

За інформацією Управління інспекційної діяльності у Вінницькій області

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Калькулятор календарних днів у періоді

Калькулятор календарних днів у періоді — зручна та потрібна функція для працівників кадрової служби та бухгалтерів. Калькулятор робочих днів, калькулятор днів з дати, калькулятор робочих днів між датами, калькулятор днів дати за днем та калькулятор місяців між датами — онлайн-помічник.
5714

Як обчислити страховий стаж для лікарняного

Щоб обчислити суму допомоги з тимчасової непрацездатності необхідно здійснити розрахунок страхового стажу для оплати лікарняних. Що входить в страховий стаж для лікарняного? Як визначити страховий стаж для оплати лікарняного? Як впливає страховий стаж на лікарняний? Відповіді на ці питання та все, що вам потрібно знати про страховий стаж для лікарняного — у статті.
143734

Максимальний термін перебування на лікарняному при різних захворюваннях

Лікарняний лист — офіційний документ, що видається людині при встановленні її непрацездатності та є підставою для звільнення від основної роботи. Максимальний термін перебування на лікарняному в Україні різниться залежно від захворювання, його тяжкості, ускладнень. Усе про орієнтовні терміни тимчасової непрацездатності та граничний термін перебування на лікарняному — у статті.
165849

Відпустка для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю: стаж та допомога

За потреби по закінченню відпустки для догляду за дитиною до 3 років працівники вправі оформити відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю. У статті ви знайдете зразок заяви та наказу на таку відпустку, а також дізнаєтеся чи зараховується цей період відпустки до стажу для надання щорічних відпусток та лікарняного, а також про те, як така відпустка впливає на розмір допомоги з тимчасової непрацездатності після повернення на роботу.
29945

Лікарняний під час відпустки

Лікарняний під час відпустки — це право працівника. Але як про це може дізнатися кадровик? Які його подальші дії? Чи відшкодовується лікарняний під час відпустки за власний рахунок? Які особливості має перенесення відпустки у зв’язку з хворобою? Чи оплачується лікарняний під час відпустки по догляду за дитиною? Про перенесення відпустки у зв’язку з лікарняним, — у статті.
106339

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді