Мінекономіки оновить форму та порядок повідомлення про прийняття працівника

Автор
експерт із трудового законодавства Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, Київ
Уточнять, що повідомлення в ДПС подають включно до дати початку роботи

Мінекономіки пропонує оновити форму та порядок повідомлення про прийняття працівника

Як скласти повідомлення в податкову про прийняття на роботу

СПО об’єднань профспілок України розмістив на своєму сайті проєкт постанови КМУ «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо цифровізації процесів у Державній службі зайнятості та удосконалення її діяльності». Розробник документу — Мінекономіки.

Зміни до постанови КМУ «Про порядок повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу / укладення гіг-контракту» від 17.06.2015 № 413 уточнюють, що повідомлення про прийняття працівника на роботу або укладення гіг-контракту подають включно до дати початку роботи працівника за укладеним трудовим договором та / або до початку виконання робіт (надання послуг) гіг-спеціалістом резидента Дія Сіті та / або особою на підставі цивільно-правового договору. Таке повідомлення подаватимуть з ознакою «початкове».

«Скасовуюче» повідомлення протягом 3 робочих днів подаватимуть, якщо особа, яку зазначили в повідомленні, не приступила до роботи, а також, якщо виявили помилки в «початковому» повідомленні.

Форму повідомлення доповнять рядками:

Якщо документ ухвалять, він також змінить:

  • Порядок надання допомоги по частковому безробіттю, затверджений постановою КМУ від 21.06.2022 № 702;
  • Порядок надання соціальних послуг суб’єктам ринку праці кар’єрними радниками, спеціалізованими кар’єрними радниками, консультантами по роботі з роботодавцями, затверджений постановою КМУ від 17.03.2023 № 237;
  • Порядок реєстрації, перереєстрації зареєстрованих безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затверджений постановою КМУ від 30.03.2023 № 446;
  • Порядок надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю, затверджений постановою КМУ від 22.08.2023 № 893.

Ірина Матійко

За інформацією ФПСУ

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Усе про роботу, відпустку та звільнення сезонних працівників

Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
4871

Укладення трудових договорів із сезонними працівниками

Трудовим законодавством передбачено можливість працевлаштовувати працівників на сезон. Однак, трудовий договір з сезонними працівниками викликає низку питань у роботодавців. Як оформити трудові відносини із сезонними працівниками? Як має виглядати трудовий договір з тимчасовими працівниками (зразок)? Відповіді на ці питання та всі секрети укладення трудових договорів із сезонними працівниками — у статті.
4142

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді