Дізнайтесь, на якій підставі відбувається звільнення та як можна зберегти робочі місця

Звільнення найманих працівників у разі мобілізації роботодавця — фізособи-підприємця — не є обов'язковим.
Відповідаємо на запитання про мобілізацію та увільнення
Так, у Держпраці пояснили, що відсутність ФОП може не перешкоджати продожувати діяльність. Наприклад, роботодавець може визначити уповноважену особу і делегувати їй ведення справ щодо сплати податків.
Водночас, хоча звільнення й не обов'язкове, фізособи-підприємці мають право на такі дії (норма діє лише на час особливого періоду). В такому разі трудові відносини розривають на підставі п. 10 ст. 40 Кодексу законів про працю України.
При цьому обов’язкове інформування працівників заздалегідь законом не передбачене, так само як і виплата вихідної допомоги.
Втім, як і у разі звільнення з інших підстав, у день звільнення слід видати працівникові копію наказу про звільнення та провести з ним розрахунок. Якщо працівник захоче, потрібно також буде зробити відповідні записи у його паперовій трудовій книжці.
За інформацією Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці
Звільнення працівника за власним бажанням — процедура, через яку виникає не менше судових спорів, ніж через інші підстави для звільнення. Крім того, звільнення за власним бажанням викликає додаткові запитання через воєнний стан в Україні. Порядок такого звільнення та його особливості під час війни, роз’яснюємо у статті
Скорочення працівників або штату — процедура, яка часто призводить до судових позовів. Найбільш проблемні питання: які підстави для скорочення штату працівників, хто підлягає скороченню в першу чергу, які етапи включає в себе процедура скорочення працівників, кого не можна звільнити по скороченню. Як оформити скорочення чисельності або штату працівників, щоб вберегтися від помилок та судової тяганини, роз’яснюємо у статті
Трудові відносини, які виникли на підставі безстрокового чи строкового трудового договору або контракту, можуть бути припинені як з ініціативи працівника, так і з ініціативи власника або уповноваженого ним органу. Незалежно від того, хто ініціює звільнення, кадровик готує наказ про звільнення працівника. Зразки документів ми підготували для вас у статті.
Законодавство про працю надає право працівникам розривати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника за два тижні. Але на час дії воєнного стану є поважна причина для звільнення без попередження. Детальніше читайте у статті.
Можна досконало знати порядок звільнення з роботи, але коли мова йде про конкретного працівника, на допомогу варто покликати як професійний досвід, так і життєвий. Ця стаття допоможе отримати відповідь на питання, як правильно звільнити працівника.