ФОП мобілізують: як звільнити працівників

Дізнайтесь, на якій підставі відбувається звільнення та як можна зберегти робочі місця

ФОП мобілізують: як звільнити працівників

Звільнення найманих працівників у разі мобілізації роботодавця — фізособи-підприємця — не є обов'язковим. 

Відповідаємо на запитання про мобілізацію та увільнення

Так, у Держпраці пояснили, що відсутність ФОП може не перешкоджати продожувати діяльність. Наприклад, роботодавець може визначити уповноважену особу і делегувати їй ведення справ щодо сплати податків.

Водночас, хоча звільнення й не обов'язкове, фізособи-підприємці мають право на такі дії (норма діє лише на час  особливого періоду). В такому разі трудові відносини розривають на підставі п. 10 ст. 40 Кодексу законів про працю України.

При цьому обов’язкове інформування працівників заздалегідь законом не передбачене, так само як і виплата вихідної допомоги.

Втім, як і у разі звільнення з інших підстав, у день звільнення слід видати працівникові копію наказу про звільнення та провести з ним розрахунок. Якщо працівник захоче, потрібно також буде зробити відповідні записи у його паперовій трудовій книжці.

За інформацією Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Звільнення директора товариства

Як оформити звільнення директора товариства, внести правильний запис до трудової книжки про звільнення директора, одержати зразки наказів про виконання обов’язків та про звільнення директора? Пропонуємо скористатися нашими порадами у цій статті
106145

Звільнення за переведенням на інше підприємство

Звільнення за переведенням на роботу на інше підприємство, крім згоди працівника, передбачає домовленість роботодавців. Про порядок звільнення у зв’язку з переведенням та про особливості такого звільнення під час воєнного стану читайте у цій статті
122490

Наказ про звільнення за прогул: зразок

Звільнення працівника на підставі пункту четвертого статті 40 КЗпП — за прогул — оформлюють відповідним наказом. Скачайте зразок наказу про звільнення за прогул без поважних причин, щоб дотримати вимог законодавства з праці та ДСТУ 4163:2020.
50533

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді