
Кодекс законів про працю України встановлює особливі, пільгові умови надання відпусток неповнолітнім працівникам. Так, насамперед йдеться про збільшену тривалість щорічної основної відпустки — 31 календарний день.
Як уносити зміни та доповнення до графіка відпусток: на прикладах
Також законодавство забороняє впродовж року не надавати щорічної відпустки особам, що не досягли 18 років.
Крім того, складаючи графік відпусток на наступний рік, зважайте й на таку особливість:
щорічні відпустки надають у зручний для неповнолітнього час (у перший рік роботи відпустку повної тривалості за заявою працівника надають ще до настання шестимісячного терміну безперервної роботи на підприємстві).
Відповідно, побажання неповнолітніх працівників слід враховувати першочергово.
Відповідаємо на запитання:
Також може знадобитися скласти доповнення графіка відпусток, якщо вже після його затвердження на підприємство влаштується неповнолітня особа.
За інформацією Управління інспекційної діяльності Держпраці у Вінницькій області
Працівник працює більше півроку за строковим трудовим договором на час відпустки основного працівника для догляду за дитиною до трьох років. Чи має він право на щорічну відпустку повної тривалості?
За бажанням працівника частину щорічної відпустки можна замінити грошовою компенсацією. Скачайте зразки заяви та наказу про виплату грошової компенсації за частину щорічної відпустки за ДСТУ 4163:2020
Одинокою матір’ю вважають жінку, яка не перебуває у шлюбі та у свідоцтві про народження дитини якої відсутній запис про батька дитини або запис про батька зроблено у встановленому порядку за вказівкою матері; вдову; іншу жінку, яка виховує й утримує дитину сама.
Працівники з інвалідністю належать до соціально незахищених верств населення. Вони потребують більше часу на відпочинок та лікування. Тому інваліди І-ІІІ груп мають пільги щодо тривалості та порядку надання відпустки інваліду. У цій статті — про відпустки інвалідам у воєнний час, про щорічні основні та додаткові відпустки працівникам з інвалідністю.
Графік відпусток працівників: коли і як складається, хто його затверджує, як ознайомити з ним працівників