Ще не оцифрували трудові книжки? Покваптесь!

Завдяки підказкам ви зможете делегувати це завдання іншим колегам

Ще не оцифрували трудові книжки? Покваптесь!

Пенсійний фонд нагадав, що до 10 червня 2026-го року потрібно завершити роботу з оцифрування документів про трудову діяльність застрахованих осіб.

Скануйте не лише трудову! Які ще документи передавати на вебпортал ПФУ

Так, Закон України від 05.02.2021 №1217-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» передбачив п'ять років на включення Пенсійним фондом України до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування відсутніх відомостей про трудову діяльність працівників (це відбувається на підставі відомостей, поданих страхувальником або застрахованою особою — роботодавцем або працівником). Оскільки документ повноцінно набув чинності з 10.06.2021, перехідний період завершується вже за два роки.

Оцифровану трудову книжку роботодавець може переглянути у кабінеті страхувальника. Якщо скан-копії подавав сам працівник чи його попередній роботодавець, керівнику знадобиться дозвіл працівника на перегляд інформації.

В іншому разі потрібно зайнятися оцифруванням. 

У ПФУ закликали перевіряти якість та повноту скан-копій перед поданням. Втім, за потреби можна внести зміни. 

Роботодавцям радять також ввести в особистому кабінеті уповноважених спеціалістів, які матимуть можливість переглядати та подавати інформацію про працівників.

Завдяки такому делегуванню процес оцифрування трудових книжок можна спростити.

За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразок запису про нагородження у трудовій книжці

Фіксувати в трудовій книжці нагородження і заохочення зобов’язує пункт 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58). Що і як писати — визначає підрозділ «г» розділу 2 Інструкції № 58.
29467

Особливості зберігання трудових книжок

Під час оформлення на роботу всі працівники зобов’язані подавати на підприємство трудову книжку (у разі наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (витяг з електронної трудової книжки).
23064

Заповнення трудової книжки ФОП-роботодавцем

Коли фізична особа — підприємець починає використовувати найману працю, він автоматично стає роботодавцем. Саме з цього моменту виникає безліч запитань. Чи має ФОП заповнювати трудові книжки працівників у 2025 році? Що робити, якщо підприємець не має печатки? Чи оформлює ФОП трудову книжку особі, яка працевлаштовується вперше?
33799

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді