Ще не оцифрували трудові книжки? Покваптесь!

Завдяки підказкам ви зможете делегувати це завдання іншим колегам

Ще не оцифрували трудові книжки? Покваптесь!

Пенсійний фонд нагадав, що до 10 червня 2026-го року потрібно завершити роботу з оцифрування документів про трудову діяльність застрахованих осіб.

Скануйте не лише трудову! Які ще документи передавати на вебпортал ПФУ

Так, Закон України від 05.02.2021 №1217-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» передбачив п'ять років на включення Пенсійним фондом України до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування відсутніх відомостей про трудову діяльність працівників (це відбувається на підставі відомостей, поданих страхувальником або застрахованою особою — роботодавцем або працівником). Оскільки документ повноцінно набув чинності з 10.06.2021, перехідний період завершується вже за два роки.

Оцифровану трудову книжку роботодавець може переглянути у кабінеті страхувальника. Якщо скан-копії подавав сам працівник чи його попередній роботодавець, керівнику знадобиться дозвіл працівника на перегляд інформації.

В іншому разі потрібно зайнятися оцифруванням. 

У ПФУ закликали перевіряти якість та повноту скан-копій перед поданням. Втім, за потреби можна внести зміни. 

Роботодавцям радять також ввести в особистому кабінеті уповноважених спеціалістів, які матимуть можливість переглядати та подавати інформацію про працівників.

Завдяки такому делегуванню процес оцифрування трудових книжок можна спростити.

За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96839

Заповнення трудової книжки при першому працевлаштуванні

Працівник, влаштовуючись на нове місце роботи, зобов’язаний надавати трудову книжку (за наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (ч. 2 ст. 24 КЗпП)
21699

Порядок заповнення трудової книжки

Трудова книжка — це літопис невтомної праці особи. Тож ставитися до заповнення трудової книжки кожен кадровик має вкрай відповідально. До уваги — основні вимоги до заповнення та відповідальність за неналежне ведення трудової книжки.
72323

Оформлення запису в трудовій про прийняття строковика на час відпустки з вагітності та пологів основної працівниці

Буде помилкою вказати у трудовій, що працівницю прийняли за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів. Як тоді зробити правильний запис?
17250

Як зробити запис в трудовій книжці про звільнення за власним бажанням

Запис про звільнення за власним бажанням в трудовій книжці повинен відображати точне формулювання законодавчої норми про звільнення з цієї причини. Які варіанти запису про звільнення за власним бажанням можуть бути та зразки таких записів, — у статті.
129143

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді