
Якщо у трудовій книжці виявили хибну інформацію щодо прізвища працівника (наприклад, помилки чи відсутність даних стосовно зміни прізвища), особа може звернутися для вирішення проблеми безпосередньо до роботодавця, у якого працює зараз.
Вносимо зміни та виправляємо помилки у трудових книжках
В такому разі старе прізвище закреслюють однією рискою, а нове записують поруч.
На внутрішньому боці обкладинки обов'язково потрібно вказати, на підставі якого документа внесено виправлення (паспорт, свідоцтво про шлюб тощо), зазначивши реквізити — номер та дату видачі.
Запис завіряють печаткою та підписом відповідальної особи.
Ті ж громадяни, що виявили помилку, не перебуваюси у трудових відносинах, можуть звернутися на підприємство, де внесли хибний запис (у разі ліквідації виправлення вносить правонаступник).
За інформацією ПФУ Донецької області
Фіксувати в трудовій книжці нагородження і заохочення зобов’язує пункт 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58). Що і як писати — визначає підрозділ «г» розділу 2 Інструкції № 58.
Під час оформлення на роботу всі працівники зобов’язані подавати на підприємство трудову книжку (у разі наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (витяг з електронної трудової книжки).
Коли фізична особа — підприємець починає використовувати найману працю, він автоматично стає роботодавцем. Саме з цього моменту виникає безліч запитань. Чи має ФОП заповнювати трудові книжки працівників у 2025 році? Що робити, якщо підприємець не має печатки? Чи оформлює ФОП трудову книжку особі, яка працевлаштовується вперше?
Виявили, що трудової немає? З’ясуйте в працівника, чи не видавали йому трудову книжку та не зафіксували цей факт
З часом, внаслідок значної кількості записів, до трудової книжки нові записи вносити нікуди. У такому разі трудову книжку доповнюємо вкладишем.