Якщо у трудовій книжці виявили хибну інформацію щодо прізвища працівника (наприклад, помилки чи відсутність даних стосовно зміни прізвища), особа може звернутися для вирішення проблеми безпосередньо до роботодавця, у якого працює зараз.
Вносимо зміни та виправляємо помилки у трудових книжках
В такому разі старе прізвище закреслюють однією рискою, а нове записують поруч.
На внутрішньому боці обкладинки обов'язково потрібно вказати, на підставі якого документа внесено виправлення (паспорт, свідоцтво про шлюб тощо), зазначивши реквізити — номер та дату видачі.
Запис завіряють печаткою та підписом відповідальної особи.
Ті ж громадяни, що виявили помилку, не перебуваюси у трудових відносинах, можуть звернутися на підприємство, де внесли хибний запис (у разі ліквідації виправлення вносить правонаступник).
За інформацією ПФУ Донецької області
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Працівник, влаштовуючись на нове місце роботи, зобов’язаний надавати трудову книжку (за наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (ч. 2 ст. 24 КЗпП)
Трудова книжка — це літопис невтомної праці особи. Тож ставитися до заповнення трудової книжки кожен кадровик має вкрай відповідально. До уваги — основні вимоги до заповнення та відповідальність за неналежне ведення трудової книжки.
Буде помилкою вказати у трудовій, що працівницю прийняли за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів. Як тоді зробити правильний запис?
Запис про звільнення за власним бажанням в трудовій книжці повинен відображати точне формулювання законодавчої норми про звільнення з цієї причини. Які варіанти запису про звільнення за власним бажанням можуть бути та зразки таких записів, — у статті.