Виплачуємо зарплату: вибір банку

Чи можна вплинути на те, через яку установу проводити оплату праці?

Виплачуємо зарплату: вибір банку

Роботодавці не мають права впливати на вибір банку, через який працівники хочуть отримувати заробітну плату — будь-які обмеження працівників вільно розпоряджатися своєю заробітною платою заборонені Законом України «Про оплату праці» (ст. 25).

Чи брати у працівника заяву про перерахування зарплати на картку

Відповідно, працівник може самостійно обирати банк, через який отримуватиме заробітну плату. Свої побажання він оформлює у вигляді заяви, де зазначаються реквізити особистого рахунку, на який слід виплачувати зарплату.

Водночас оплата праці може відбуватися й через небанківських надавачів платіжних послуг, які мають право на відкриття, ведення та обслуговування рахунків. Для цього знадобиться особиста письмова згода працівника.

За інформацією Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Письмові комунікації для кадровика

Статті за темою

Усі статті за темою

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
47611

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
23386

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
101955

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
249032

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді