Дізнайтесь, як надавати таку відпустку та чи включати її до стажу

Працівники, які приступили до роботи після звільнення з військової служби у зв’язку із закінченням особливого періоду або оголошенням демобілізації, мають право за бажанням піти у відпустку без збереження заробітної плати терміном до 60 календарних днів (така відпустка надається в обов’язковому порядку).
11 змін у відпустках і не тільки: огляд Закону № 3494
Відповідні зміни зафіксовано у оновленому Законі України «Про відпустки» (ст. 25, ч. 1, п. 20).
Водночас період перебування у такій відпустці включають до страхового стажу (Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», ст. 24 ч. 1).
За інформацією Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці
З початком відпускної кампанії як у кадровиків та бухгалтерії, так і у працівників виникає немало запитань щодо відпусток, зокрема, про особливості їх надання під час воєнного стану. Відповідні на запитання знайдете в спеціальній підбірці про відпустки
Працівник працює більше півроку за строковим трудовим договором на час відпустки основного працівника для догляду за дитиною до трьох років. Чи має він право на щорічну відпустку повної тривалості?
За бажанням працівника частину щорічної відпустки можна замінити грошовою компенсацією. Скачайте зразки заяви та наказу про виплату грошової компенсації за частину щорічної відпустки за ДСТУ 4163:2020
Одинокою матір’ю вважають жінку, яка не перебуває у шлюбі та у свідоцтві про народження дитини якої відсутній запис про батька дитини або запис про батька зроблено у встановленому порядку за вказівкою матері; вдову; іншу жінку, яка виховує й утримує дитину сама.
Працівники з інвалідністю належать до соціально незахищених верств населення. Вони потребують більше часу на відпочинок та лікування. Тому інваліди І-ІІІ груп мають пільги щодо тривалості та порядку надання відпустки інваліду. У цій статті — про відпустки інвалідам у воєнний час, про щорічні основні та додаткові відпустки працівникам з інвалідністю.