Спрощений режим регулювання: що це і для кого?

Дізнайтесь, які аспекти трудових відносин визначають роботодавець та працівник

Спрощений режим регулювання: що це і для кого?

Спрощений режим регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва запровадили на законодавчому рівні запровадили з липня 2022 року. Такий режим передбачає можливість встановлення індивідуальних умов праці працівника безпосередньо у трудовому договорі.

Звичайний, спрощений трудовий договір чи контракт? Шпаргалка кадровику

Так, сторони можуть на власний розсуд (за взаємною згодою) врегулювати відносини стосовно:

  • виникнення і припинення трудових відносин;
  • системи оплати праці та розміру заробітної плати;
  • норм праці;
  • норм робочого часу та відпочинку.

Безумовно, при цьому не має бути суперечностей із вимогами, встановленими Кодексом законів про працю України

За спрощеного режиму на роботодавців не поширюються вимоги стосовно ведення документації з кадрових питань, прийняття локальних нормативних актів та організаційно-розпорядчої документації (зокрема, щодо режиму робочого часу та часу відпочинку, відпусток), а також інших документів з питань, що врегульовані трудовим договором.

Водночас роботодавець повинен вести облік трудової діяльності працівника в електронній формі та подавати до держорганів звіти щодо персоналу.

Спрощений режим регулювання трудових відносин можна застосовувати, якщо або працівник, або роботодавець відповідають таким вимогам:

  • роботодавець — є суб’єктом малого або середнього підприємництва з середньою кількістю працівників за звітний період (календарний рік) не більш ніж 250 осіб;
  • працівник — має заробітну плату у розмірі понад 8 встановлених законом мінімальних зарплат.

Зауважте: застосування спрощеного режиму можливе лише на добровільних засадах. 

Трудовий договір за спрощеного режиму регулювання оформлюють письмово у двох примірниках або ж, за взаємною згодою сторін, можна сформувати електронний документ.

При цьому це стосується як безстрокових, так і строкових трудових договорів

За інформацією Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Усе про роботу, відпустку та звільнення сезонних працівників

Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
4880

Трудовий договір про роботу за сумісництвом: укладаємо правильно

Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
71752

Оформлення наказу про прийом за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів

Кадровики зазначають у наказах про прийняття на час відпустки з вагітності та пологів, що приймають працівника тимчасово. Але це помилка. В наказі необхідно вказати вид трудового договору на час такої відпустки: строковий трудовий договір
30795

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді