Спрощений режим регулювання: що це і для кого?

Дізнайтесь, які аспекти трудових відносин визначають роботодавець та працівник

Спрощений режим регулювання: що це і для кого?

Спрощений режим регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва запровадили на законодавчому рівні запровадили з липня 2022 року. Такий режим передбачає можливість встановлення індивідуальних умов праці працівника безпосередньо у трудовому договорі.

Звичайний, спрощений трудовий договір чи контракт? Шпаргалка кадровику

Так, сторони можуть на власний розсуд (за взаємною згодою) врегулювати відносини стосовно:

  • виникнення і припинення трудових відносин;
  • системи оплати праці та розміру заробітної плати;
  • норм праці;
  • норм робочого часу та відпочинку.

Безумовно, при цьому не має бути суперечностей із вимогами, встановленими Кодексом законів про працю України

За спрощеного режиму на роботодавців не поширюються вимоги стосовно ведення документації з кадрових питань, прийняття локальних нормативних актів та організаційно-розпорядчої документації (зокрема, щодо режиму робочого часу та часу відпочинку, відпусток), а також інших документів з питань, що врегульовані трудовим договором.

Водночас роботодавець повинен вести облік трудової діяльності працівника в електронній формі та подавати до держорганів звіти щодо персоналу.

Спрощений режим регулювання трудових відносин можна застосовувати, якщо або працівник, або роботодавець відповідають таким вимогам:

  • роботодавець — є суб’єктом малого або середнього підприємництва з середньою кількістю працівників за звітний період (календарний рік) не більш ніж 250 осіб;
  • працівник — має заробітну плату у розмірі понад 8 встановлених законом мінімальних зарплат.

Зауважте: застосування спрощеного режиму можливе лише на добровільних засадах. 

Трудовий договір за спрощеного режиму регулювання оформлюють письмово у двох примірниках або ж, за взаємною згодою сторін, можна сформувати електронний документ.

При цьому це стосується як безстрокових, так і строкових трудових договорів

За інформацією Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Призупинення трудового договору в умовах воєнного стану

Призупинення трудових відносин — досить актуальна процедура під час воєнного стану. Що таке призупинення трудового договору? Як законно та ефективно здійснити призупинення трудового договору в умовах воєнного стану та повернути працівників на роботу? Як слід оформляти кадрові документи у такому разі та що необхідно знати про наслідки призупинення трудового договору? Покроковий алгоритм дій кадровика з підказками чекає на вас у статті.
88943

Ключове про трудовий договір зі зразком

Конституція України кожному громадянину гарантує право на працю. Реалізація цього права починається з укладання трудового договору. Що таке трудовий договір та його види? Який вид та форму договору обрати? З якого моменту трудовий договір вважається укладеним? У чому полягає відмінність трудового договору від цивільно-правових договорів? Як виглядає приклад трудового договору? Які можливості діють в період воєнного стану? Ми підготували для вас роз’яснення та зразок трудового договору.
260539

Як припинити дію колдоговору

Колективний договір — це угода між роботодавцем (або об’єднанням роботодавців) та представницьким органом працівників, яка встановлює взаємні права, обов’язки і відповідальність сторін щодо регулювання виробничих (робочих) відносин. Усе про припинення дії колективного договору — у статті.
4759

Зміна істотних умов трудового договору

Зміна умов трудового договору — це процедура, яка передбачає внесення змін до існуючих умов праці, визначених у трудовому договорі. Це може стосуватися зміни заробітної плати, графіку роботи, посадових обов’язків та інших умов. Більш детально про зміну умов трудового договору та про те, чи можна змінювати істотні умови трудового договору – у статті.
8614

Стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин — не правомірно

З назви статті вже зрозуміло, що проведення стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин є порушенням чинного законодавства. Але проходження стажування законодавчо передбачено для певних категорій осіб, зокрема, студентів, безробітних, державних службовців тощо.
75618

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді