Як розрахувати терміни зберігання документів на підприємстві

UA RU
Автор
порталу «Кадровик-01»
Не впевнені, скільки років потрібно зберігати кадрові документи? Ми підготували роз’яснення. Строк зберігання документа, що цікавить саме вас, миттєво встановить онлайн сервіс.
Зміст статті:
Сервіс «Строки зберігання документів» Тимчасовий термін зберігання документів Тривалий термін зберігання документів Постійний термін зберігання

 

 

 

Строки зберігання документів, у тому числі кадрових,  відрізняються залежно від цінності інформації, що міститься в них.

Під час проведення експертизи цінності документів використовують типові та галузеві переліки. Основним загальнодержавним переліком, є Перелік типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затверджений наказом Мін’юсту України від 12.04.2012 № 578/5 (далі — Перелік № 578/5).

 

 

 

Сервіс «Строки зберігання документів»

 

Дізнатись строк зберігання➤➤➤

Тимчасовий термін зберігання документів

Частіше за все тимчасове зберігання документів триває:

  • 3 роки;
  • 5 років.

Приклад: 

На підприємстві зберігають 3 роки документи, які не ввійшли до складу особових справ, зокрема заяви, довідки, подання, та значну частина листів.

Строк зберігання «5 років» встановлено, зокрема, для документів (планів, звітів, листів) про стажування, а також для певних видів листування тощо.

Як налагодити роботу з вихідними документами

Тривалий термін зберігання документів

До документів, що мають тривалий строк зберігання (понад 10 років), належать, зокрема, деякі види документів з питань охорони праці — акти розслідування професійних захворювань та отруєнь, акти, висновки, протоколи розслідувань нещасних випадків тощо.

Окрему групу у категорії документів з тривалим строком зберігання (75 років) становлять документи з кадрових питань (особового складу) — накази про прийняття на роботу, звільнення з роботи, суміщення та сумісництво тощо, картотеки до наказів з особового складу, книги реєстрації видачі дипломів у навчальних закладах тощо.

До категорії документів, що мають тривалий (понад 10 років) строк зберігання, належать також документи, для яких Переліком № 578/5 передбачено зберігання «До ліквідації організації». Це документи, що характеризують основні напрями діяльності організацій, у діяльності яких не створюються документи Національного архівного фонду. Такі організації не передають свої документи до державних архівів для постійного зберігання. У державних архівних установах їх включають до так званого Списку № 3. У переважній більшості це — підприємства, засновані на приватній та іншій недержавній формі власності (публічні та приватні акціонерні товариства, товариства з обмеженою відповідальністю), а також організації, діяльність яких має допоміжний характер та основною функцією яких є господарське обслуговування.

 

Постійний термін зберігання

Цей термін означає, що документи заборонено знищувати незалежно від того, як довго їх зберігали. Якщо підприємство, що зберігає документи, ліквідується або якимось іншим чином припиняє свою діяльність, документи з цієї категорії потрібно передати до державних архівних установ.

Приклад:
Який термін зберігання на підприємстві для Додатка № 2 до Форми державних статистичних спостережень № КН (річна) «Список кандидатів наук, які вибули у звітному періоді»?

Річні зведені таблиці по області про кандидатів наук (форма № КН (річна) «Картка обліку кандидата наук», затверджена наказом Держстату від 13.11.2014 № 343; далі — форма № КН, Наказ № 343) постійно зберігають у територіальному органі статистики. Підстава — Методичні рекомендації щодо комплектування державних архівних установ статистичною документацією, схвалені Нормативно-методичною комісією Укрдержархіву від 22.12.2015, протокол засідання № 7. Список кандидатів, які вибули у звітному періоді (далі — Список), — це додаток № 2 до форми № КН. Його також зберігають постійно в тому самому органі статистики.

На підприємстві Список зберігають 5 років (ст. 303 Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженого наказом Мін’юсту від 12.04.2012 № 578/5).

Оформляйте документи по‑новому з 01.09.2021зміст

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на святковий Вебінар до дня кадровика, який відбудеться 26 квітня. Спікери: Ірина Житкова, Ірина Матійко, Ольга Догадіна, Олена Петровська, Юлія Видиборець. У програмі — накопичення щорічної відпустки мобілізованому, оплата лікарняного суміснику, виплата лікарняного по вагітності та пологах при ускладнених пологах, обчислення спеціального стажу медикам.  Також експерти розкажуть про альтернативні способи обміну кадровими документами під час воєнного стану, як вивести на роботу працівників, звільнених зі строкової військової служби та дадуть відповіді на гарячі питання персонального військового обліку

Щоб переглянути святковий вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Вебінар до дня кадровика

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді