Держпраці закликала роботодавців долучитися до допомоги дітям своїх працівників. Тут навели у приклад перелік заходів, які можна здійснити для цього.
Насамперед слід подбати про співробітників, які виховують дітей. Разом з профспілкою (або іншим уповноваженим трудовим колективом органом) варто розглянути можливість:
- фінансової допомоги на оздоровлення дітей під час літніх канікул (у безпечних регіонах);
- контакту з військовими адміністраціями та органами місцевого самоврядування задля інформування працівників про державну підтримку дітей, батьків і матерів;
- надання відпусток та встановлення гнучких графіків роботи, запровадженням дистанційної роботи для працівників з дітьми;
- надання змоги працювати разом з дітьми (у разі закриття садочків, шкіл) — окремі кімнати можна обладнати у підвальних приміщеннях та укриттях, залучити вихователя;
- організації психосоціальної підтримки працівників;
- інформування працівників про гарячі лінії для звернень за психологічною підтримкою.
Також для підтримання морального стану дітей співробітників можна організовувати для них свята, конкурси, спортивні змагання, а також організувати робочі місця для неповнолітніх та стажування молоді.
До того ж, можна залучити до співпраці благодійні фонди або самим долучитися до надання благодійної допомоги. Так, можна підтримувати медичні та освітні заклади.
Зауважте: Законодавство дозволяє підприємствам у межах своїх повноважень і за рахунок власних коштів встановлювати додаткові (порівняно з законодавством) трудові і соціально-побутові пільги для працівників.
За інформацією Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці