Наводимо перелік заходів, які можуть покращити становище співробітників

Держпраці закликала роботодавців долучитися до допомоги дітям своїх працівників. Тут навели у приклад перелік заходів, які можна здійснити для цього.

СКАЧАТИ
Насамперед слід подбати про співробітників, які виховують дітей. Разом з профспілкою (або іншим уповноваженим трудовим колективом органом) варто розглянути можливість:
- фінансової допомоги на оздоровлення дітей під час літніх канікул (у безпечних регіонах);
- контакту з військовими адміністраціями та органами місцевого самоврядування задля інформування працівників про державну підтримку дітей, батьків і матерів;
- надання відпусток та встановлення гнучких графіків роботи, запровадженням дистанційної роботи для працівників з дітьми;
- надання змоги працювати разом з дітьми (у разі закриття садочків, шкіл) — окремі кімнати можна обладнати у підвальних приміщеннях та укриттях, залучити вихователя;
- організації психосоціальної підтримки працівників;
- інформування працівників про гарячі лінії для звернень за психологічною підтримкою.
Також для підтримання морального стану дітей співробітників можна організовувати для них свята, конкурси, спортивні змагання, а також організувати робочі місця для неповнолітніх та стажування молоді.
До того ж, можна залучити до співпраці благодійні фонди або самим долучитися до надання благодійної допомоги. Так, можна підтримувати медичні та освітні заклади.
Зауважте: Законодавство дозволяє підприємствам у межах своїх повноважень і за рахунок власних коштів встановлювати додаткові (порівняно з законодавством) трудові і соціально-побутові пільги для працівників.
За інформацією Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.