
Держпраці пояснила, чи зараховується період простою до стажу для надання щорічної додаткової відпустки за роботу у шкідливих умовах.

СКАЧАТИ
Які саме періоди роботи надають право на щорічні додаткові відпустки, фіксує Закон України «Про відпустки» (ч. 1 ст. 9). Це, зокрема:
- час фактичної роботи зі шкідливими, важкими умовами або з особливим характером праці;
- час щорічних основної та додаткової відпусток;
- час роботи вагітних жінок, переведених на підставі медичного висновку на легшу роботу.
Що ж до періоду простою, то під час нього працівники не виконують своїх посадових обов’язків, хоча дія трудового договору й не припиняється.
Відтак, права на щорічну додаткову відпустку за період простою працівники не набувають.
За інформацією Управління інспекційної діяльності Держпраці у Вінницькій області
Затвердженої (унормованої) форми повідомлення не існує. Тому радимо скористатися нашим зразком
Працівник, який навчається заочно, приніс довідку-виклик на сесію. Який порядок надання відпустки у зв’язку з навчанням та чи є обмеження в наданні навчальних відпусток під час воєнного стану? Детально про навчальні відпустки і їх тривалість — у статті зі зразками заяви, наказу та довідки-виклику
Законодавство про відпустки в Україні передбачає надання щорічно додаткової оплачуваної відпустки працівникам із дітьми
Наприкінці кожного року підприємства затверджують графік відпусток працівникам. Іноді у працівників виникає необхідність використати відпустку поза графіком. Щоб це реалізувати, зокрема, — працівник має написати заяву про перенесення відпустки на інший період.
Для працівників, які виховують неповнолітніх дітей або повнолітню дитину — інваліда з дитинства підгрупи А І групи, законодавство гарантує право на соціальну відпустку.