Простій та стаж для відпусток: як рахувати?

Підкажемо, чи зараховувати час простою до стажу

Простій та стаж для відпусток: як рахувати?

Держпраці пояснила, чи зараховується період простою до стажу для надання щорічної додаткової відпустки за роботу у шкідливих умовах.

Простій та стаж для відпусток: як рахувати?

СКАЧАТИ

Які саме періоди роботи надають право на щорічні додаткові відпустки, фіксує Закон України «Про відпустки» (ч. 1 ст. 9). Це, зокрема:

  • час фактичної роботи зі шкідливими, важкими умовами або з особливим характером праці;
  • час щорічних основної та додаткової відпусток;
  • час роботи вагітних жінок, переведених на підставі медичного висновку на легшу роботу.

Що ж до періоду простою, то під час нього працівники не виконують своїх посадових обов’язків, хоча дія трудового договору й не припиняється.

Відтак, права на щорічну додаткову відпустку за період простою працівники не набувають.

За інформацією Управління інспекційної діяльності Держпраці у Вінницькій області

Огляд змін трудового законодавства за перше півріччя 2024

Статті за темою

Усі статті за темою

Щорічна відпустка у перший рік роботи

Для тих працівників, які тільки починають трудовий шлях та й для інших новопризначених робітників нерідко актуальним є питання — перша відпустка через скільки місяців? Про нюанси отримання щорічної відпустки у перший рік роботи та про її тривалість читайте у статті.
11829

Наказ на відпустку без збереження заробітної плати

Українці користуються правом на відпустку без збереження заробітної плати не лише для відпочинку, а й для життєво важливих справ, до яких примусила війна. Щоб полегшити роботу кадровиків, ми підготували зразок наказу на відпустку без збереження заробітної плати та зразок наказу на відпуску без збереження заробітної плати на період воєнного стану
167570

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
512134

Наперед використана відпустка: чи стягувати кошти при звільненні

Щорічна основна відпустка — право кожного працівника. Але за використаною наперед відпусткою може слідувати звільнення. Про те, коли можна йти у відпустку та які нюанси тягне за собою надання відпустки наперед, читайте у статті.
21541

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді