Відпустка сумісника під час хвороби: вимоги законодавства
Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води
Роботодавець зобов’язаний перенести на інший період або продовжити щорічну відпустку в разі тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої у встановленому порядку (п. 1 ч. 2 ст. 11 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки).
Чи можна оформити суміснику відпустку на час лікарняного
Листок непрацездатності формується в Електронному реєстрі листків непрацездатності на підставі інформації про медичний висновок у разі ідентифікації пацієнта як застрахованої особи в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Сформований листок непрацездатності, з якими застрахована особа перебуває у трудових відносинах (за основним місцем роботи та за сумісництвом), страхувальники отримують через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг ПФУ (п. 2 розд. ІІ Порядку видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності, затвердженого наказом МОЗ від 17.06.2021 № 1234).
Перенесення відпустки через хворобу: чи впливає оплата лікарняного сумісника
Оскільки на сумісників також формується листок непрацездатності, роботодавець зобов’язаний продовжити щорічну відпустку або перенести її на інший період, якщо відпустка збіглася з тимчасовою непрацездатністю.