Лікарняний під час відпустки

UA RU
Автор
порталу «Кадровик-01»
Під час відпустки працівник відкрив лікарняний. Як про це може дізнатися кадровик? Які його подальші дії? Про тимчасову непрацездатність під час відпустки, — у статті.


Якщо довгоочікувана відпустка працівника затьмарилася хворобою, на кадровика купа запитань від співробітника. З’ясуймо, що буде з відпусткою.

Пункт перший частини другої статті 11 Закону про відпустки скеровує: відпустку переносять або продовжують у разі тимчасової непрацездатності, засвідченої в установленому порядку.

Продовжити (перенести) відпустку можна з наступного дня після дати закінчення тимчасової непрацездатності в е-лікарняному, якщо на вебпорталі ПФУ відсутня інформація про продовження тимчасової непрацездатності.

Щоб перенести або продовжити відпустку через лікарняний, працівнику необхідно звернутися до кадровика. Той визначить, чи має право працівник на продовження чи перенесення відпочинку та порахує кількість днів відпустки, що збіглися з тимчасовою непрацездатністю.

Далі працівник пише заяву про продовження чи перенесення відпустки, а роботодавець своєю чергою видає відповідний наказ.

Лікарняний під час відпустки: дії кадровика

Коли працівник одужає та принесе заяву, видайте наказ про перенесення або продовження відпустки.

На підставі наказу внесіть зміни до розділу «Відпустки» особової картки працівника (типова форма П-2). Якщо відпустку продовжили, зробіть три кроки:

  1. закресліть однією рискою дату закінчення відпустки,
  2. зазначте нову дату,
  3. вкажіть реквізити наказу.

Порада. Аби уникнути ситуацій самовільного продовження відпусток після лікарняного, доцільно прописати обов’язки працівника щодо повідомлення кадрової служби про тимчасову непрацездатність під час відпустки у правилах внутрішнього трудового розпорядку організації.

Увага! Не всі види відпусток можна перенести або продовжити через лікарняний. Унаочнимо у таблиці:

Переносяться або продовжуються

Не переносяться і не продовжуються

відпустки, які передбачено Законом України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР

відпустки, передбачені іншими нормативно-правовими актами

щорічні додаткові відпустки, передбачені законодавством (зокрема, додаткова оплачувана відпустка за стаж державної служби, передбачена Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII )

додаткові відпустки, що не належать до щорічних, зокрема, відпустки, передбачені пунктом 22 статті 20 та пунктом 1 статті 21 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII

✅ ПОДАРУНКОВИЙ ДОСТУП ДО НАВЧАННЯ КАДРОВИКІВ

Лікарняний під час відпустки 2022 й робочі рішення

Працівник захворів до початку відпустки, а наказ не видали.

Якщо відпустка за графіком, або працівник подав заяву про відпустку, зв’яжіться з ним.

Якщо працівник упевнений, що одужає до початку відпустки й не збирається її переносити, видайте наказ про надання відпустки. Якщо встигаєте за два тижні письмово повідомити працівника і відпустка за графіком — надішліть поштою повідомлення. Так, ви можете не встигнути за два тижні письмово повідомити працівника про відпустку. Але це порушення не з вини роботодавця, й працівник не вимагатиме через це перенести відпустку.

Якщо співробітник не впевнений, що оговтається до відпустки, не видавайте наказ. Надайте відпустку після одужання або домовтеся про відпустку в інший період. На підставі заяви видайте наказ про відпустку або про внесення змін до графіка відпусток.

У ситуації, коли працівник захворів до відпустки, наказ вже видали, але не виплатити відпускні, не скасовуйте наказ. Належні працівнику відпускні за три дні. Якщо працівник до виплати відпускних передасть заяву про перенесення відпустки на інший період — видайте відповідний наказ.

Якщо ж працівник захворів перед відпусткою, а роботодавець видав наказ й виплав відпускні, дочекайтесь одужання. Коли працівник одужає і принесе заяву, видайте наказ про продовження чи перенесення відпустки.зміст

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «10 кейсів з військового обліку, на які не знайдете відповідь у законодавстві», який відбудеться 7 березня. Спікер — юрист, сертифікований експерт з військового обліку Юлія Видиборець. У програмі — обов’язки відповідального за ведення військового обліку, оповіщення про виклик до ТЦК працівників, які відсутні через відрядження, відпустку, хворобу, призупинення трудового договору. Також відповіді на важливі питання: як вести списки персонального військового обліку: сумісники, працівники, яким виповнилося 27 років, працівники, які відмовляються надати інформацію, як роботодавцям реагувати на вимоги ТЦК та СП, який документ підтверджує, що працівник був у ТЦК, чи вимагати його від працівника.

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

10 кейсів з військового обліку, на які не знайдете відповідь у законодавстві

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді