
Пенсійний фонд озвучив вимоги до скан-копій трудових книжок.
Так, зверніть увагу на такі аспекти :
- зображення має бути кольоровим та чітким;
- на копії мають бути наявні усі реквізити документа;
- сторінки розташовані у хронологічному порядку;
- скан-копії мають формат jpg або pdf;
- розмір файлів не перевищує 1 Мб.
ПФУ також наголосив на перевагах переходу на електронні трудові книжки.
Зокрема, це забезпечує надійне збереження інформації про страховий стаж громадян. Зручним процес також робить те, що оцифрувати трудову можуть як роботодавці, так і самі працівники.
Зауважте: інформація про трудову діяльність, починаючи з 1998 року, вже міститься на порталі ПФУ (за даними звітних відомостей роботодавця). А от дані за попередні періоди слід внести у вигляді сканованої копії паперової трудової книжки (з накладанням кваліфікованого електронного підпису).
За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області
Фіксувати в трудовій книжці нагородження і заохочення зобов’язує пункт 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58). Що і як писати — визначає підрозділ «г» розділу 2 Інструкції № 58.
Під час оформлення на роботу всі працівники зобов’язані подавати на підприємство трудову книжку (у разі наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (витяг з електронної трудової книжки).
Коли фізична особа — підприємець починає використовувати найману працю, він автоматично стає роботодавцем. Саме з цього моменту виникає безліч запитань. Чи має ФОП заповнювати трудові книжки працівників у 2025 році? Що робити, якщо підприємець не має печатки? Чи оформлює ФОП трудову книжку особі, яка працевлаштовується вперше?
Виявили, що трудової немає? З’ясуйте в працівника, чи не видавали йому трудову книжку та не зафіксували цей факт
З часом, внаслідок значної кількості записів, до трудової книжки нові записи вносити нікуди. У такому разі трудову книжку доповнюємо вкладишем.