
Отримати допомогу з вагітності та пологів можуть ті жінки, які є застрахованими особами. Ці кошти мають повністю або частково компенсувати втрату заробітної плати за час відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами. Така відпустка ділиться на допологовий та післяпологовий періоди тривалістю 70 та 56 днів відповідно (за наявності ускладнень або ж багатоплідної вагітності друга частина подовжується до 70 днів).
Важливо, що жінка має право за відсутності протипоказань перенести допологову частину відпустки (частково або повністю) на період після пологів.
Чи може жінка працевлаштуватися під час допологової відпустки
Допомогу призначають на підставі лікарняного, який формується на основі медичного висновку. Виплати мають становити 100% середньої заробітної плати незалежно від страхового стажу.
Зауважте: оплату за лікарняним у зв’язку з вагітністю та пологами здійснює Пенсійний фонд, а от допомогою при народженні дитини опікуються органи соціального захисту населення.
За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області
Із 04.04.2025 змінились умови нарахування та оплати лікарняних сумісникам. Рекомендації експертів допоможуть уникнути помилок при оплаті тимчасової непрацездатності сумісників.
На сьогодні в Україні порядок оформлення лікарняного передбачає заповнення електронного реєстру лікарняних. Що таке е-лікарняний, як оплачується лікарняний? Як перевірити лікарняний та як відкрити лікарняний онлайн? Які терміни виплати лікарняних встановлює закон? Яким чином оформити листок непрацездатності по догляду за дитиною? Що робити якщо зіпсований листок непрацездатності? Коли соцстрах виплачує лікарняні та який передбачено термін виплати лікарняних за рахунок соцстраху? Відповіді та зразок заповнення листка непрацездатності — у статті
Хто може піти на лікарняний по догляду за дитиною? Як оплачується лікарняний по догляду за дитиною? Чи можливий лікарняний по догляду за дитиною в період відпустки? Чи надається лікарняний по догляду за дитиною батьку? Подробиці та нюанси як отримати лікарняний на дитину — у статті
Як роботодавцю працювати з е-лікарняними
Електронний лікарняний — це формат лікарняного листа, який оформлюється виключно в електронному вигляді та передається безпосередньо до Пенсійного фонду України. Як роздрукувати електронний лікарняний? Як перевірити електронний лікарняний? Усе стосовно е-лікарняних — у статті.