Вимоги до медзакладів, що проводять психіатричний огляд працівників, планують уточнити

Автор
експерт із трудового законодавства Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, Київ
Зміни планують запровадити з 2025 року

Як організувати медичні огляди працівників

СПО об’єднань профспілок України розмістив на своєму сайті проєкт наказу МОЗ «Про затвердження Змін до Порядку проведення попередніх, періодичних та позачергових психіатричних оглядів, у тому числі на предмет вживання психоактивних речовин, Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 100-1/о «Протокол про проходження попереднього, періодичного та позачергового психіатричних оглядів, у тому числі на предмет вживання психоактивних речовин № _____» та Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 100-2/о «Довідка про проходження попереднього, періодичного та позачергового психіатричних оглядів, у тому числі на предмет вживання психоактивних речовин №_____»» (далі — Проєкт).

Проєкт розробили, щоб удосконалити порядок проведення психіатричних оглядів та визначити вимоги до закладів охорони здоров’я, що їх здійснюють.

Попередній, періодичний та позачерговий психіатричні огляди, зокрема на предмет вживання психоактивних речовин, проводитимуть:

  • надавачі медичних послуг, які:
  • отримали ліцензію з медпрактики за спеціальністю психіатрія,
  • уклали договір про медичне обслуговування населення з НСЗУ за групами послуг «Психіатрична допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах» та /або «Психіатрична допомога дорослим та дітям, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами» та /або «Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах»;
  • заклади охорони здоров’я Державного у правління справами, системи Міноборони, MBC (зокрема ДСНС, Держприкордонслужби, Нацгвардії), СБУ, СЗРУ, Держспецзв'язку, які:
  • отримали ліцензію з медпрактики за спеціальністю психіатрія,
  • надають медичну допомогу та є користувачами електронної системи охорони здоров’я (далі — Заклади; ЕСОЗ);
  • лікар-психіатр, який працює в Закладі, зареєстрований у ЕСОЗ, пройшов тематичне навчання за відповідною програмою. Інформація про тематичне навчання лікаря з посиланням на документ розміщується на офіційному вебсайті та / або у загальнодоступному місці Закладу.

Уточнили, що роботодавці оплачують усі медогляди працівників. Заклад забезпечує лабораторні дослідження і тестування та забір біологічного матеріалу під час огляду особи.

Лікар-психіатр має розглянути відомості чи зверталась особа за психіатричною допомогою, що наявні в ЕСОЗ та медичній документації. А також ідентифікувати особу за наданими документами до огляду та забору біологічного матеріалу.

Заклади, що розташовані в зоні бойових дій, вноситимуть медичні записи про огляди в ЕСОЗ за наявної технічної можливості.

Відповідні зміни внесуть до Порядку проведення попередніх, періодичних та позачергових психіатричних оглядів, у тому числі на предмет вживання психоактивних речовин, затвердженого наказом МОЗ від 18.04.2022 № 651 (далі — Наказ № 651).

За результатами проведення психіатричного огляду лікар-психіатр заповнює форму первинної облікової документації № 100-1/о «Протокол про проходження попереднього, періодичного та позачергового психіатричних оглядів, у тому числі на предмет вживання психоактивних речовин № ___», затверджену Наказом № 651.

Особі, яка пройшла психіатричний огляд, лікар видає Довідку про проходження попереднього, періодичного та позачергового психіатричних оглядів, у тому числі на предмет вживання психоактивних речовини (форма № 100-2/о, затверджена Наказом № 651).

Проєкт надає можливість лікарю-психіатру, який проводив огляд, засвідчувати ці форми кваліфікованим електронним підписом або власноруч.

Ірина Матійко

За інформацією ФПСУ

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5360

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
803

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529386

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123494

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
341

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді