В КЗпП може з’явитися новий вид трудового договору, — законопроєкт

Автор
експерт із трудового законодавства Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, Київ
КЗпП планують доповнити нормою про студентський трудовий договір

Чи укладати трудовий договір зі студентом, що навчається за дуальною формою

СПО об’єднань профспілок України розмістив на своєму сайті проєкт Закону України «Про професійну освіту» (далі — Законопроєкт).

Законопроєкт передбачає зміни до низки законодавчих актів, зокрема до КЗпП та Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI (далі — Закон № 2464).

Статтю 21 КЗпП можуть доповнити нормою про студентський договір — особливу форму трудового договору, за яким працівник поєднуватиме роботу та навчання на робочому місці або за дуальною формою. Строк дії студентського трудового договору не зможе перевищувати строк навчання.

Передбачають також, що до стажу роботи, який дає право на щорічну основну відпустку зараховуватимуть час навчання з відривом від виробництва тривалістю менше 10 місяців у закладах професійної освіти незалежно від форми навчання. Наразі час навчання зараховують лише, якщо працівник навчається за денною формою.

Додаткову оплачувану відпустку для підготовки та складання іспитів загальною тривалістю 35 календарних днів протягом навчального рок планують надавати всім працівникам, які здобувають професійну чи фахову передвищу освіту, а не лише тим, хто навчається за вечірніми формами.

Можуть виключити норми про те, що:

  • молодим спеціалістам — випускникам закладів освіти державної форми власності, потребу в яких раніше заявили підприємства, останні зобов’язані надати роботу за фахом на період не менше трьох років;
  • для професійної підготовки і підвищення кваліфікації працівників роботодавець організує індивідуальне, бригадне, курсове та інше виробниче навчання за рахунок підприємства;
  • теоретичні заняття і виробниче навчання при підготовці нових працівників безпосередньо на виробництві проводять в межах робочого часу;
  • в період виробничого навчання, перекваліфікації або навчання іншим спеціальностям працівників не можуть використовувати на будь-якій роботі, що не стосується спеціальності, яку вони вивчають;
  • працівникові, який успішно закінчив виробниче навчання, присвоюють кваліфікацію відповідно до тарифно-кваліфікаційного довідника і надають роботу відповідно до набутої ним кваліфікації та присвоєного розряду.

Роботодавців та фізичних осіб — підприємців, які використовують працю інших осіб, планують звільнити від сплати єдиного внеску за осіб, з якими вони укладуть студентські трудові договори. Особи, яких працевлаштують на підставі таких договорів, зможуть бути платниками єдиного внеску, якщо самостійно визначать базу нарахування. Відповідні зміни пропонують внести в Закон № 2464.

Людмила Герега

За інформацією ФПСУ

 

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Усе про роботу, відпустку та звільнення сезонних працівників

Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
4872

Трудовий договір про роботу за сумісництвом: укладаємо правильно

Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
71693

Оформлення наказу про прийом за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів

Кадровики зазначають у наказах про прийняття на час відпустки з вагітності та пологів, що приймають працівника тимчасово. Але це помилка. В наказі необхідно вказати вид трудового договору на час такої відпустки: строковий трудовий договір
30775

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді