
Станом на сьогодні трудову діяльність працівника обліковують у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування згідно із Законом України «Про збір та облік єдиного внеску та загальнообо’язкове державне соціальне страхування».
Чи видавати трудові книжки працівникам без звільнення
Працівник при прийнятті на роботу подає або трудову книжку, або відомості з реєстру застрахованих осіб згідно із ст. 24 КЗпП України.
Якщо трудова книжка зберігається у працівника і він подасть вимогу про внесення до неї записів, то роботодавець зобов’язаний це зробити.
Всі трудові книжки видадуть працівникам в обов’язковому порядку після їх оцифрування Пенсійним фондом України і внесення до реєстру застрахованих осіб інформації про трудову діяльність працівників. Оцифрування має бути здійснено упродовж п’яти років.
В той же час, відсутні підстави відмовити працівнику у видачі трудової книжки на його вимогу. Держпраці радять оформити вимогу у вигляді заяви.
За інформацією
Південно-Західного міжрегіонального управління Держпраці
Фіксувати в трудовій книжці нагородження і заохочення зобов’язує пункт 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58). Що і як писати — визначає підрозділ «г» розділу 2 Інструкції № 58.
Під час оформлення на роботу всі працівники зобов’язані подавати на підприємство трудову книжку (у разі наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (витяг з електронної трудової книжки).
Коли фізична особа — підприємець починає використовувати найману працю, він автоматично стає роботодавцем. Саме з цього моменту виникає безліч запитань. Чи має ФОП заповнювати трудові книжки працівників у 2025 році? Що робити, якщо підприємець не має печатки? Чи оформлює ФОП трудову книжку особі, яка працевлаштовується вперше?
Виявили, що трудової немає? З’ясуйте в працівника, чи не видавали йому трудову книжку та не зафіксували цей факт
З часом, внаслідок значної кількості записів, до трудової книжки нові записи вносити нікуди. У такому разі трудову книжку доповнюємо вкладишем.