КМУ планує врегулювати працевлаштування фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб

Автор
експерт з трудового законодавства Експертус Кадри
Фахівців із супроводу зможуть працевлаштувати державні заклади, а також кластерні та / або надкластерні заклади охорони здоров’я

КМУ упорядкував умови оплати праці фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб

СПО об’єднань профспілок України розмістив на своєму сайті проєкт постанови КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 2 серпня 2024 р. № 881» . Його розробили, щоб врегулювати питання працевлаштування фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб (далі фахівці із супроводу) в державних бюджетних установах (закладах) / державних некомерційних підприємствах (далі — держзаклади), а також у кластерних та / або надкластерних закладах охорони здоров’я, в яких сформовані та функціонують експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи (далі — заклади охорони здоров’я).

Наразі, Порядок забезпечення діяльності фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб, затверджений постановою КМУ від 02.08.2024 № 881 (далі — Порядок) передбачає, що фахівець із супроводу є штатним працівником комунальної бюджетної установи (закладу) або комунального некомерційного підприємства (далі — КНП). При цьому в установчому документі КНП повинні бути визначені завдання та функції щодо заходів у сфері ветеранської політики, зокрема в частині переходу від військової служби до цивільного життя. Фахівець із супроводу не може бути штатним працівником виконавчого органу сільської, селищної, міської, районної у місті ради, структурного підрозділу місцевої держадміністрації.

Змінами пропонують:

  • доповнити, що у разі працевлаштування фахівця із супроводу в держзакладі, його працю  оплачуватимуть за рахунок коштів, що передбачені на функціонування (утримання) держзакладів у кошторисі;
  • уточнити, що працевлаштування фахівця із супроводу може відбуватися також у КНП з числа закладів охорони здоров’я;
  • виключити з тексту Порядку окремі положення про відомості, що містить довідка МСЕК, групи та причини інвалідності, дати встановлення інвалідності та дати чергового переогляду, оскільки немає потреби у таких відомостях.

Тетяна Фіало

За інформацією СПО об’єднань профспілок

Як оплачувати лікарняні сумісникам після змін в законодавстві

Статті за темою

Усі статті за темою

Робота під час повітряної тривоги

Праця під час повітряної тривоги — новий виклик воєнного стану як для працівників, так і для роботодавців. Цей досвід потребує адаптації, гнучкості та розуміння нових реалій. Яка оплата праці під час повітряної тривоги? Як діяти, якщо звучить сигнал повітряна тривога до початку робочого часу? Чи законною є вимога роботодавця працювати під час повітряної тривоги? Відповіді — у статті.
2095

Трудові відносини в умовах воєнного стану

Продовження воєнного стану залишає свій відбиток на всі сфери суспільного життя, у тому числі і на трудові відносини. Законодавство про працю передбачає обмеження, пов’язані з дією воєнного стану. Стаття допоможе розібратися з тим як приймати на роботу під час воєнного стану, як перевести працівника на іншу роботу та що передбачає зміна істотних умов праці під час воєнного стану.
5154

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді