Учасникам бойових дій та інвалідам війни надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 14 календарних днів на рік згідно із ст. 16-2 Закону України «Про відпустки».
Наказ про додаткову відпустку учаснику бойових дій
При цьому не має значення, працюють вони за основним місцем роботи чи за сумісництвом.
Ця додаткова відпустка оплачується коштом роботодавця та не належить до щорічної. Вона надається один раз на рік на підставі заяви працівника, за умови документального підтвердження статусу учасника бойових дій чи інваліда війни відповідним посвідченням.
За інформацією Держпраці
Праця під час повітряної тривоги — новий виклик воєнного стану як для працівників, так і для роботодавців. Цей досвід потребує адаптації, гнучкості та розуміння нових реалій. Яка оплата праці під час повітряної тривоги? Як діяти, якщо звучить сигнал повітряна тривога до початку робочого часу? Чи законною є вимога роботодавця працювати під час повітряної тривоги? Відповіді — у статті.
Продовження воєнного стану залишає свій відбиток на всі сфери суспільного життя, у тому числі і на трудові відносини. Законодавство про працю передбачає обмеження, пов’язані з дією воєнного стану. Стаття допоможе розібратися з тим як приймати на роботу під час воєнного стану, як перевести працівника на іншу роботу та що передбачає зміна істотних умов праці під час воєнного стану.
Що має врахувати кадровик, якщо працівник просить надати відпустку в умовах воєнного стану?