Які зміни Президент вніс до положення про проходження військової служби

Автор
експерт з трудового законодавства Експертус Кадри
Військовозобов’язані до 25 років, які пройшли базову підготовку, вступатимуть на службу у військовому резерві за їх згодою

Як увільнити через призов по мобілізації

31 грудня 2024 р. Президент України Володимир Зеленський підписав Укази № 893/2024, № 894/2024, № 895/2024, якими вніс зміни до:

  • Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженого Указом Президента України від 10.12.2008 № 1153/2008;
  • Положення про проходження громадянами України служби у військовому резерві Збройних Сил України, затвердженого Указом Президента України від 29.10.2012 № 618/2012. 

Під час воєнного стану осіб офіцерського складу у військових званнях до підполковника (капітана 2 рангу) переміщатимуть за наказом начальника Генштабу ЗСУ між окремими родами військ ЗСУ, органами військового управління, військовими частинами, вищими військовими навчальними закладами, військовими навчальними підрозділами закладів вищої освіти, установами та організаціями, що підпорядковані Головнокомандувачу ЗСУ.

Військове звання молодшого лейтенанта присвоюватимуть військовослужбовцям рядового, сержантського та старшинського складу, які під час воєнного стану проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період та мають:

  • вищу освіту ступеня магістра або прирівняну до неї вищу освіту;
  • досвід роботи на керівних посадах на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності не менше двох років. 

Жінки, які перебувають на військовому обліку, можуть бути прийняті у мирний час на службу у військовому резерві тільки в добровільному порядку.

З військовозобов’язаними, які не досягли 25-річного віку, пройшли базову загальновійськову підготовку та вступають на службу у військовому резерві за їх згодою, укладатимуть контракти.

Граничний вік перебування на службі у військовому резерві встановлюватимуть відповідно до Закону України «Про військовий обов’язок i військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII. Форму, порядок оформлення (створення) та видачі військово-облікових документів резервістів затверджує КМУ, а не Генштаб ЗСУ. 

Також визначили підстави, за яких:

  • припинятимуть контракт та звільнятимуть резервіста зі служби у військовому резерві;
  • викликатимуть резервістів для виконання обов’язків служби у військовому резерві під час мобілізації;
  • виключатимуть з військового оперативного резерву. 

Зміни діють з 1 січня 2025 року.

За інформацією офіційного інтернет-представництва Президента України

Як оплачувати лікарняні сумісникам після змін в законодавстві

Статті за темою

Усі статті за темою

Робота під час повітряної тривоги

Праця під час повітряної тривоги — новий виклик воєнного стану як для працівників, так і для роботодавців. Цей досвід потребує адаптації, гнучкості та розуміння нових реалій. Яка оплата праці під час повітряної тривоги? Як діяти, якщо звучить сигнал повітряна тривога до початку робочого часу? Чи законною є вимога роботодавця працювати під час повітряної тривоги? Відповіді — у статті.
2049

Трудові відносини в умовах воєнного стану

Продовження воєнного стану залишає свій відбиток на всі сфери суспільного життя, у тому числі і на трудові відносини. Законодавство про працю передбачає обмеження, пов’язані з дією воєнного стану. Стаття допоможе розібратися з тим як приймати на роботу під час воєнного стану, як перевести працівника на іншу роботу та що передбачає зміна істотних умов праці під час воєнного стану.
5138

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді