Держпраці пояснили, як трудове законодавство захищає права таких працівниць
Роботодавець не має права відмовитись приймати на роботу вагітних жінок, матерів із дітьми до 3 років, одиноких матерів із дітьми до 14 років або дітьми з інвалідністю згідно із ст. 184 Кодексу законів про працю України.
Дискримінація на роботі: судова практика
Трудове законодавство забороняє відмовляти цим категоріям жінок у прийнятті на роботу або зменшувати їм заробітну плату, якщо причина пов’язана із вагітністю чи наявністю дітей.
Роботодавець може відмовити лише за обґрунтованих причин, які зобов’язаний викласти у письмовій формі.
За інформацією
Південно-Східного міжрегіонального управління Держпраці
Наказ про прийняття на роботу можна оформити двома способами. Бланк документа та зразок наказу про прийняття на роботу з випробувальним терміном ми підготували у статті.
Дистанційна робота набула нового значення, адже в умовах воєнного стану стала одним із правомірних механізмів продовження бізнесу. Що ж таке дистанційна робота та як правильно оформити дистанційну роботу? Які особливості має дистанційна робота в умовах війни? Відповіді на усі питання — у статті.
Розгляньмо ситуацію: наказ про звільнення з роботи видали 16.01.2025. Запис про звільнення до трудової книжки внесли 17.01.2025. Чи правомірним буде прийняття на роботу того самого дня, коли внесено запис про звільнення — 17.01.2025?
Медичні огляди працівників на підприємстві є важливою частиною системи охорони праці, що сприяє підтриманню здоров’я працівників, попередженню професійних захворювань і нещасних випадків. Які є медичні огляди працівників? Як часто здійснюється медичний огляд неповнолітніх працівників? Яка періодичність проходження медичних оглядів? Усе про періодичні медичні огляди працівників та порядок їх проведення — у статті.
Медичні огляди працівників проводить комісія з проведення медичних оглядів закладу охорони здоров’я. Для проходження медогляду працівник пред’являє Комісії паспорт або інший документ, що засвідчує його особу, та медичну карту амбулаторного хворого (за наявності), а при попередньому медогляді — направлення, видане роботодавцем. Правильно оформити направлення на обов'язковий попередній медичний огляд працівника допоможе заповнений зразок. У статті на вас також чекає бланк для скачування направлення на попередній медичний огляд.