
Трудовий договір укладається в письмовій формі згідно із ст. 24 Кодексу законів про працю України.
Процес прийняття на роботу розпочинається із заяви працівника, яку оформлюють у довільній формі. Якщо до заяви додаються якісь документи, про це роблять позначку нижче тексту. У тексті документу працівник обов’язково повинен визначити своє місце роботи як основне або за сумісництвом.
При укладенні трудового договору громадянин зобов’язаний подати паспорт, трудову книжку або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб, а в окремих випадках також документ про освіту, стан здоров’я та військово-обліковий документ.
Документи для прийняття на роботу. Шпаргалка
Громадянин, який вперше працевлаштовується, має право подати вимогу про оформлення трудової книжки.
Забороняється вимагати від працівників відомості про їх партійну і національну приналежність, походження, реєстрацію місця проживання чи перебування.
Водночас роботодавцю необхідно знати місце проживання військовозобов’язаних і призовників для ведення первинного військового обліку згідно із п. 34 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 № 1487.
Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору та повідомлення податкової служби про прийняття працівника на роботу.
За інформацією
Південно-Східного міжрегіонального управління Держпраці
Поновити трудовий договір можна у будь-який час, не чекаючи скасування воєнного стану. Наші фахівці підготували зразок заяви та наказу про поновлення трудового договору
Контрактна форма трудового договору є досить поширеною на сьогодні, адже надає більшу гнучкість у визначенні умов роботи та взаємних обов’язків. Саме цим контракт і викликає низку питань: у чому полягає різниця між трудовим договором і контрактом; які особливості продовження контракту; де знайти зразок контракту з працівником? Відповіді на всі питання та типова форма контракту з працівником (зразок заповнення) — у статті.
Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
КМУ від 28.03.1997 № 278 визначає сезонні галузі та сезонні роботи
Трудовим законодавством передбачено можливість працевлаштовувати працівників на сезон. Однак, трудовий договір з сезонними працівниками викликає низку питань у роботодавців. Як оформити трудові відносини із сезонними працівниками? Як має виглядати трудовий договір з тимчасовими працівниками (зразок)? Відповіді на ці питання та всі секрети укладення трудових договорів із сезонними працівниками — у статті.