Чому не всі відстрочки продовжили автоматично, — роз’яснює Міноборони

Автор
експерт з трудового законодавства Експертус Кадри
Катерина Черногоренко надала відповіді на три поширених питання про відстрочки у Резерв+

Як отримати відстрочку від призову в ТЦК

Заступник міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко на своїй сторінці у фейсбук відповіла на три частих питання громадян про відстрочку від призову під час мобілізації.

Чому не всі відстрочки продовжили автоматично, — роз’яснює Міноборони

Катерина Чорногоренко пояснила, що відстрочку студентів неможливо продовжити до кінця семестру, оскільки у кожному закладі освіти свій графік навчального процесу. А визначення терміну семестру в законодавстві поки немає. Це ускладнює можливість надати відстрочки до кінця семестру. Тому в Резерв+ відстрочку оформлюють до кінця мобілізації. Якщо студент навчається далі, відстрочку продовжують автоматично.

Особи з інвалідністю мають відстрочку на 3 місяці, а не на рік, як було раніше, оскільки відстрочку надають до кінця мобілізації. Воєнний стан та мобілізацію продовжують кожні 90 днів новим указом Президента, тож підстави для відстрочки доводиться перевіряти знову. Якщо інвалідність встановили безстроково і особа має пенсійне посвідчення, то відстрочку в Резерв+ продовжуватимуть автоматично під час кожного продовження мобілізації. Умова — підстава зберігається в реєстрі ПФУ.

Не всі відстрочки продовжуються автоматично тому, що реєстр Оберіг запитує дані в інших реєстрах з метою підтвердити підставу для відстрочки за новим запитом у Резерв+. Щоб наповнити реєстри та налагодити взаємодію між ними, необхідні час та ретельна міжвідомчої робота.

Катерина Черногоренко також повідомила, що команда активно працює, аби забезпечити технічну можливість оформити відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації автоматично для всіх категорій громадян відповідно до пункту 59 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою КМУ від 16.05.2024 № 560.

Зміни у законодавстві щодо працівників з інвалідністю

Статті за темою

Усі статті за темою

Робота під час повітряної тривоги

Праця під час повітряної тривоги — новий виклик воєнного стану як для працівників, так і для роботодавців. Цей досвід потребує адаптації, гнучкості та розуміння нових реалій. Яка оплата праці під час повітряної тривоги? Як діяти, якщо звучить сигнал повітряна тривога до початку робочого часу? Чи законною є вимога роботодавця працювати під час повітряної тривоги? Відповіді — у статті.
3570

Трудові відносини в умовах воєнного стану

Продовження воєнного стану залишає свій відбиток на всі сфери суспільного життя, у тому числі і на трудові відносини. Законодавство про працю передбачає обмеження, пов’язані з дією воєнного стану. Стаття допоможе розібратися з тим як приймати на роботу під час воєнного стану, як перевести працівника на іншу роботу та що передбачає зміна істотних умов праці під час воєнного стану.
5798

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді