
Верховна Рада України 18 грудня 2024 року внесла зміни до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», які набувають чинності з 4 квітня 2025 року.
Ці зміни стосуються виплат допомоги по тимчасовій непрацездатності, зокрема:
допомога по тимчасовій непрацездатності, допомога по вагітності та пологах застрахованим особам надаватиметься за основним місцем роботи та за місцем роботи за сумісництвом;
допомога по тимчасовій непрацездатності через нещасний випадок на виробництві або професійне захворювання призначається та виплачується роботодавцем у розмірі 100% середньої зарплати. При цьому перші 17 днів непрацездатності оплачуються цим роботодавцем за рахунок коштів підприємства.
У разі перебування потерпілого від нещасного випадку у трудових відносинах з іншим страхувальником, виплачується допомога по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100% середньої зарплати незалежно від страхового стажу. Тобто, за рахунок коштів іншого роботодавця оплачуються перші 5 днів тимчасової непрацездатності.
За інформацією
Головного управління ПФУ в Чернівецькій області
Тема лікарняних у табелі обліку робочого часу є важливою для правильного оформлення робочого часу та забезпечення законності в оформленні виплат працівникам, які тимчасово втратили працездатність. Якщо ви сумніваєтесь, яке позначення лікарняного в табелі робочого часу обрати чи маєте питання на кшталт «як в табелі позначається лікарняний» або «яким має бути відображення лікарняних в табелі обліку робочого часу» — читайте статтю.
На сьогодні в Україні порядок оформлення лікарняного передбачає заповнення електронного реєстру лікарняних. Що таке е-лікарняний, як оплачується лікарняний? Як перевірити лікарняний та як відкрити лікарняний онлайн? Які терміни виплати лікарняних встановлює закон? Яким чином оформити листок непрацездатності по догляду за дитиною? Що робити якщо зіпсований листок непрацездатності? Коли соцстрах виплачує лікарняні та який передбачено термін виплати лікарняних за рахунок соцстраху? Відповіді та зразок заповнення листка непрацездатності — у статті
У повсякденному житті часто виникає потреба точно обчислювати кількість календарних днів між двома датами. Це може бути необхідно для різних цілей, таких як обчислення відпустки, визначення терміну виконання робіт, підрахунок пенсійних виплат, фінансових зобов'язань тощо. Калькулятор календарних днів у періоді значно полегшує цей процес і дозволяє отримати точний результат без помилок.
Лікарняні під час відпустки — це право працівника. Але як про це може дізнатися кадровик? Які його подальші дії? Чи відшкодовується лікарняний під час відпустки за власний рахунок? Які особливості має перенесення відпустки у зв’язку з хворобою? Чи оплачується лікарняний під час відпустки по догляду за дитиною? Про перенесення відпустки у зв’язку з лікарняним, — у статті.
Хто може піти на лікарняний по догляду за дитиною? Як оплачується лікарняний по догляду за дитиною? Чи можливий лікарняний по догляду за дитиною в період відпустки? Чи надається лікарняний по догляду за дитиною батьку? Подробиці та нюанси як отримати лікарняний на дитину — у статті