Працівників, які потребують за станом здоров’я надання легшої роботи, роботодавець повинен перевести, за їх згодою, на таку роботу у відповідності з медичним висновком тимчасово або без обмеження строку згідно із ст. 170 КЗпП України.
При переведенні за станом здоров’я на легшу нижчеоплачувану роботу за працівниками зберігається попередній середній заробіток протягом двох тижнів з дня переведення, а у випадках, передбачених законодавством України, попередній середній заробіток зберігається на весь час виконання нижчеоплачуваної роботи або надається матеріальне забезпечення за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням.
Працівники, які отримали професійне захворювання, мають право на переведення на легшу роботу, якщо це необхідно для їхнього здоров’я. Тимчасове переведення на іншу роботу у зв’язку з професійним захворюванням призначається лікарем відповідно до Переліку професійних захворювань, затверджених постановою КМУ від 08.11.2000 № 1662.

Бути в курсі змін у трудовому законодавстві, обмінюватися досвідом із колегами та отримувати готові рішення для кадрової роботи – усе це можливо в нашому кадровому каналі Messenger у Facebook!
Вагітним жінкам згідно із медичним висновком знижуються норми виробітку, норми обслуговування або вони переводяться на іншу роботу зі збереженням середнього заробітку за попередньою роботою.
До вирішення питання про надання вагітній жінці відповідно до медичного висновку іншої роботи, яка є легшою і виключає вплив несприятливих виробничих факторів, вона підлягає звільненню від роботи із збереженням середнього заробітку.
Жінки, які мають дітей віком до трьох років, переводяться на іншу роботу із збереженням середнього заробітку, якщо не можуть виконувати попередню роботу.
Підставою для переведення нa легшу роботу є медичні записи про стан здоров’я пацієнта та висновок лікаря про тимчасову непрацездатність у випадку, якщо пацієнт непрацездатний за своїм місцем роботи, проте, може повноцінно виконувати іншу роботу без порушення процесу лікування.
За інформацією